6 zasad przy wypełnianiu testu psychometrycznego online

rp_testy-logiczne.jpgJak przygotować się do wypełniania testu psychometrycznego online?

1.Bądź wypoczęty i wyspany.

Nie rób testu po zarwanej nocy, tuż po obudzeniu lub w momencie, kiedy marzy ci się popołudniowa drzemka. Wybierz na realizację testu porę dnia, w której jesteś najbardziej efektywny.

2.Wyłącz telewizor i muzykę.

Nawet jeśli uważasz, że masz podzielność uwagi, to podczas wypełniania testu odłącz wszelkie rozpraszacze. Nie włączaj telewizora, a muzyki słuchaj tylko wtedy, jeśli wiesz na pewno, że cię relaksuje. Unikaj słuchania muzyki, która rozprasza twoje myśli (np. ulubionego zespołu, którego teksty znasz na pamięć i odruchowo nucisz).

3.Wybierz czas kiedy nikogo nie ma w domu.

A jeśli to niemożliwe, to poproś rodzinę o to, by poszła na spacer. Każdy hałas czy niespodziewane pukanie do drzwi, rujnuje twoją koncentrację i może spowodować, że będziesz popełniał błędy.

4.Wycisz telefon.

A najlepiej zostaw go wyciszonego w innym pomieszczeniu. Testy psychometryczne czy kompetencyjne realizowane w trakcie rekrutacji rzadko kiedy zajmują dłużej niż godzinę. Tyle zaś – bez odbierania telefonu czy sprawdzania komunikatorów – możesz wytrzymać.

5.Zjedz posiłek na godzinę przed testem.

Da ci to niezbędną energię i sprawi, że twój mózg będzie pracować szybciej.

6.Zadbaj o potrzeby fizjologiczne.

Odwiedź toaletę, przygotuj sobie coś do picia, zadbaj o odpowiednią temperatur w pomieszczeniu, tak, byś nie musiał odrywać się od pracy.