5 sposobów na wykorzystanie Facebook do szukania pracy

Masz konto w Facebook? Spróbuj wykorzystać je do szukania pracy. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

1.Daj znać znajomym, że szukasz pracy

Wśród swoich znajomych masz zapewne zarówno bliskie sobie osoby jak i ludzi, z którymi miałeś kiedyś kontakt, ale już go nie utrzymujesz tak blisko. Mimo tego, Twoje posty wyświetlają się w ich feedzie. Dlatego wykorzystaj to i napisz czego szukasz. Poproś o pomoc w szukaniu pracy – daj innym znać w czym jesteś dobry i jakiej pracy szukasz. Może ktoś coś wie i da ci znać.

2. Polub profile firm w których chciałbyś pracować

Zrób listę firm, które działają w Twojej branży. Takich, w których chciałbyś pracować – dodaj je do ulubionych i śledź ich wpisy. Wiele firm prowadząc rekrutacje informuje o nich również na Facebook.

3. Napisz do wybranych firm

Możesz też bezpośrednio napisać do firmy poprzez jej profil na Facebook. Mimo tego, że dla wielu firm profile na Facebook prowadzą agencje interaktywne lub PR to i tak pracownicy firmy śledzą wpisy. Możesz zostać zignorowany, ale może będziesz mieć szczęście i okaże się, że właśnie zaczynają szukać kogoś o Twoich kompetencjach.

4. Dołącz do grup zainteresowań

Sprawdź czy w ramach twojej specjalizacji nie funkcjonują grupy zainteresowań. Dołącz do nich – w takich miejscach również pojawiają się informacje o pracy.

5. Uzupełnij profil pod kątem zawodowym

Coraz więcej firm publikuje reklamy rekrutacyjne w Facebook. Ich wyświetlanie się zależy od tego, jak ustawiona zostanie kampania przez osobę, która nią od strony firmy zarządza. Niektóre parametry wyświetleń zależne są od tego czy jesteś fanem określonych Fan Page lub masz określone zainteresowania w CV. Przykładowo, jeśli szukasz pracy w PR, to dołącz do Fan Page firm PR i serwisów, które się zajmują Public Relations. Agencja szukając pracownika i prowadząc kampanie na Facebook określi jako swój target właśnie te osoby, które lubią serwisy poświęcone branży – dzięki temu, reklama może wyświetlić się tobie.