5 najpopularniejszych zawodów marzeń

kosmosGdybyś mógł wybierać z wszystkich profesji świata, kim chciałbyś być? Z niedawno przeprowadzonych przez firmę Solopress badań wynika, że najpopularniejszym zawodem marzeń jest praca pilota samolotu.

Na pierwszy miejscu w rankingu pracy marzeń znalazła się praca pilota samolotu. Zawód ten jest uznawany za prestiżowy i dający powód do dumy. Kojarzony jest z możliwością podróżowania i dużą dawką przygody.

Na drugim miejscu znalazł się zawód piłkarza. Bycie profesjonalnym piłkarzem jest uznawane za profesje dającą wysokie zarobki, popularność i sławę. Niestety, nie każdy może być Davidem Beckhamem.

Trzecie miejsce w rankingu, zajął pisarz. Przede wszystkim dlatego, że jest uznawany za kreatywny i dający sławę. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że poza takimi nazwiskami jak Stephen King czy JK Rowling, większość pisarzy to hobbyści, którzy posiadają inne źródła zarobkowania – z samych publikacji książek trudno jest bowiem przeżyć. Możliwość bycia pisarzem na pełen etat to praca dostępna tylko dla nielicznych.

Kolejne miejsce wymarzonych zawodów zajęło stanowisko lekarza. To zawód prestiżowy, dobrze płatny i cieszący się ogromnym szacunkiem społecznym. Spośród wymarzonych zawodów również w aspekcie możliwości osiągnięcia sukcesu najbardziej dostępny – w kocu lekarzy potrzebujemy nieco więcej niż piłkarzy czy astronautów.

Astronauta to piąty w rankingu zawód, o którym marzyło najwięcej badanych. Nie jest to jednak praca dla każdego – poza doskonałym zdrowiem i przynajmniej kilkoma profesjonalnymi kompetencjami, trzeba również mieć wiele szczęścia, by udało się w hierarchii osób zajmujących się kosmosem dojść aż tak wysoko. Wikipedia zawiera kompletną listę astronautów– sami przyznacie, że jak na cały świat, nie ma ich zbyt wielu.

Tagi: