4 szybkie sposoby by znaleźć pracę dodatkową przed Świętami

christmas cash - presentListopad to czas wzmożonej aktywności sklepów i firm usługowych – wielkie przygotowania do Świąt, które odbędą się w przyszłym miesiącu. To niezła okazja by dorobić parę groszy w wolnym czasie, nawet jeśli nie możesz podjąć pełno etatowej pracy. Jak zacząć działać, by zapewnić sobie ciekawe oferty pracy dodatkowej?

1. Kontakt z agencjami pracy
Wyślij CV do agencji pracy tymczasowych działających w twoim regionie. W CV wypisz swoje doświadczenia, umiejętności a także swoją dostępność. Napisz ile godzin w tygodniu możesz pracować i w jakich godzinach oraz jakiego typu pracami byłbyś zainteresowany. Agencje często korzystają z takich baz, kiedy szukają pracowników.
2. Roznoszenie CV
Zostaw CV w pobliskich galeriach i restauracjach. Praca w krótkim wymiarze godzin ma sens wtedy, kiedy nie dojeżdżasz do pracy przez całe miasto i nie spędzasz 1/3 czasu pracy w dojazdach. Zatem wydrukuj kilkadziesiąt CV i roznieś je do pobliskich restauracji bądź sklepów. W okresie świątecznym, wiele firm szuka doraźnej, tymczasowej pomocy.

3. Google Alert
Ustaw powiadomienie w Google alert na frazy takie jak „praca dodatkowa Miasto” – dzięki temu, będzie ci łatwiej znaleźć najnowsze oferty pracy, które właśnie pojawiły się na portalach.

4. Facebook
Dołącz do grup „szukam pracownika”, które działają w praktycznie każdym mieście i ustaw powiadomienia przy publikacji nowych postów – dzięki temu, nie ominie cię żadna oferta.