4 powody, dla których warto szukać pracy w wakacje

rp_platne-wakacje3.jpgWakacje to sezon ogórkowy dla osób poszukujących pracy? I tak i nie! Wprawdzie ofert pracy jest mniej i wiele z nich dotyczy pracy sezonowej, ale warto rozglądnąć się za nową pracą właśnie teraz. Dlaczego?

1.Mniej ofert pracy ale i mniejsza konkurencja

Wiele osób myśli tak jak ty – odkłada szukanie pracy na okres powakacyjny, licząc na większą ilość ofert. W efekcie na ogłoszenia publikowane teraz, spływa mniej kandydatur, a co za tym idzie, konkurencja jest mniejsza.

2.Firmy są bardziej zdeterminowane

Mniejsza konkurencja to jedno, ale z wakacjami wiążą się też nierzadko niższe oczekiwania pracodawców. Dlaczego? Pracownicy HR wiedzą, że znalezienie pracownika w wakacje jest trudniejsze. Dlatego nie inwestują w proces rekrutacji jeśli naprawdę nie muszą. Wolą poczekać. Jeśli ogłoszenie się pojawia, to najczęściej oznacza to, że ktoś jest naprawdę potrzeby – bo np. inny pracownik złożył wypowiedzenie, pracownika zaszła w ciążę itd. Jeśli potrzeba pracownika jest naprawdę duża, firma jest bardziej skłonna przymknąć oko na część oczekiwań. Zatem nawet jeśli nie spełniasz 100% masz większe szanse na pracę.

3.HR ma więcej czasu

Wprawdzie działy HR też się urlopują, ale jednocześnie ktoś zawsze (lub zazwyczaj) zostaje w pracy. Mniejsza ilość zadań oraz mniejsza ilość CV sprawia, że CV jest dokładniej czytane i masz mniejsze szanse, że Twoje CV wpadnie w czarną dziurę.

4.Unikanie boomu powakacyjnego

Wrzesień i październik to najgorsze miesiące na szukanie pracy. Dlaczego? Bo osoby będące na wakacjach, po odpoczynku po całorocznej gonitwie, często właśnie wtedy decydują się na zmianę pracy. Od września konkurencja będzie zatem większa niż w innych miesiącach roku. Zatem jeśli już chcesz zmienić pracę, czekanie na kolejny miesiąc tylko obniży Twoje szanse.

Tagi: