4 powody, dla których warto powiadomić rekrutera, że nie przyjdziesz na spotkanie

Niejeden rekruter nie doczekał się kandydata na umówionym spotkaniu. Jeśli wiesz, że nie możesz przyjść na rozmowę, nie zapomnij przekazać takiej informacji. Dlaczego?

  1. Takie zachowanie jest po prostu kulturalne

Odwołanie spotkania i powiadomienie o tym osoby, która na spotkanie czeka jest po prostu kulturalne. Jeśli chcesz żyć w świecie, w którym ludzie okazują sobie szacunek, to bądź gotów okazywać go innym.

  1. Rekruterzy przechowują informacje

To, że do spotkania nie doszło bez wcześniejszego odwołania zostanie odnotowane w systemie. W efekcie, nawet jeśli za kilka lat zdecydujesz się ponownie aplikować do firmy, nie zostaniesz więcej zaproszony na spotkanie rekrutacyjne. Wieści również lubią się rozchodzić…

  1. Rekruterzy zmieniają pracę

Nigdy nie wiesz, czy osoba, z którą aktualnie miałeś się spotkać, za dwa – trzy lata nie będzie pracować w innej firmie, do której złożysz aplikację. Może się zatem zdarzyć, że ktoś Cię po prostu zapamięta. A osoby, która zachowała się niekulturalnie nie zaprasza się do współpracy.

  1. Rekruterzy prowadzą kilka projektów jednocześnie

Wielu kandydatów wysyła CV masowo – na wiele stanowisk jednocześnie. Jeśli będziesz mieć pecha (a to się zdarza), może okazać się, że jedna osoba prowadzi projekty rekrutacyjne do kilku firm. Jeśli nie pojawisz się na spotkaniu bez wcześniejszego powiadomienia, a jednocześnie wyślesz CV na inne stanowisko w innej firmie, do której rekrutację prowadzi ta sama osoba, to szanse na powtórne zaproszenie są niewielkie.