3 rzeczy w social media, których nie powinieneś robić po rozmowie kwalifikacyjnej

rp_social-media33.jpgByłeś na spotkaniu rekrutacyjnym i poszło ci świetnie? Uważaj, by woda sodowa nie uderzyła ci do głowy – jakby nie patrzeć, nie masz jeszcze przed sobą promesy zatrudnienia. A nieodpowiednim lub bezmyślnym zachowaniem w mediach społecznościowcyh możesz nie tylko stracić szansę, ale nawet narobić sobie kłopotów. Czego nie robić (nigdy)w social mediach po rozmowie rekrutacyjnej?

  1. Nie dołączaj rekrutera do Facebook

Nie wysyłaj zaproszenia do znajomych na serwisie społecznościowym typu facebook, na którym profile mają przede wszystkim rozrywkowy i personalny charakter. Możesz wysłać zaproszenie z serwisu profesjonalnego – Goldenline czy LinkedIn, ale nie zapraszaj rekrutera do Faceboo, Snapchata, Instagrama czy innego social medium.

  1. Nie chwal się spotkaniem na Facebook

Nawet jeśli masz ograniczone ustawienia prywatności i twoja opinia o firmie nie będzie publicznie dostępna, to nie możesz mieć pewności, że ktoś z twoich kolegów nie ujawni obecnemu szefowi tego, że szukasz innej pracy. W efekcie możesz stracić jego zaufanie a nawet prace nie mając żadne innej oferty w zanadrzu.

  1. Nie komentuj każdego wpisu na FanPage firmy

Możesz polubić profil firmy (zalecane). Możesz kliknąć raz na czas „lubię to”, ale nie wrzucaj komentarzy pod każdym jednym postem. Będziesz wyglądać bardziej jak stalker niż profesjonalny kandydat do pracy.