3 rzeczy, których nie robić z rękoma na rozmowie kwalifikacyjnej

rp_zimno.jpgMowa ciała przekazuje niezwykle dużo informacji.  A poza twarzą, najwięcej w komunikacji przekazujemy dłońmi. Czego unikać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

1.Dłonie przyklejone do ciała lub stołu

Nieruchome dłonie, które niemalże wyglądają jak zamrożone w jednej pozycji to sygnał, że jesteś opanowany przez stres. Takie zachowanie daje również wrażenie, że jesteś pozbawiony energii, nie masz inicjatywy i nie jesteś zainteresowany ani ty co sam mówisz, ani tym, czego słuchasz.

2.Nadmierna gestykulacja

Przesada w druga stronę również nie jest dobra – podkreślanie każdego zdania ruchami dłoni odwraca uwagę od tego co mówisz, może denerwować słuchacza i dodatkowo sprawia wrażenie nerwowości i braku panowania nad emocjami. To również sygnał, że być może masz problemy z komunikacją i nie potrafisz powiedzieć tego co chcesz, jeśli sobie nie pomożesz „opisując” sytuację rękoma.

3.Nerwowe stukanie dłońmi

Niekiedy, chcąc ukryć zdenerwowanie, bierzemy coś w dłoń –np. długopis i nieświadomie zaczynamy bawić się nim stukając nim o nogę czy blat stołu lub nadmiernie manipulując. To również sprawia wrażenie nerwowości, odwraca uwagę i może być jeszcze bardziej denerwujące niż nadmierna gestykulacja.

Tagi: