3 rzeczy, które powinieneś zrobić po odrzuceniu Twojej kandydatury

rp_odrzucenie.jpgZostałeś zaproszony na spotkanie rekrutacyjne. W twoim odczuciu, wszystko poszło dobrze. Menedżer w wielu kwestiach się z tobą zgadzał, nie palnąłeś żadnej gafy, wszyscy byli mili i kiwali głowami. A jednak z marzeń o nowej pracy wyrwał cię telefon z odpowiedzią odmowną. To normalne, że jesteś rozczarowany. Nie możesz się jednak temu poddać. Oto co powinieneś zrobić:

1.Potraktować to jako sukces!

Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że dostałeś się na rozmowę kwalifikacyjną (wiesz, ile CV zostało odrzuconych? Pewnie sporo!), a po drugie skoro nie dostałeś pracy to albo nie pasowałeś do organizacji (zatem i tak byś się w niej źle czuł), albo nie masz kwalifikacji (zatem byś się męczył), albo masz za wysokie oczekiwania finansowe (i byłbyś sfrustrowany).

2.Wysłać CV na podobne oferty pracy

Skoro przeszedłeś w tej firmie etap weryfikacji CV, to są szanse na to, że w innej firmie też go przejdziesz – zatem sprawdź jakie oferty na ciebie czekają. I wyślij CV czym prędzej.

3. Przeanalizować spotkanie rekrutacyjne

A może jednak powiedziałeś coś, co przekreśliło twoje szanse? Jak poradziłeś sobie z każdym z pytań? Wyciągnij wnioski – to pozwoli ci lepiej przygotować się na przyszłość.

Tagi: