10 Pomysłów na zawód za mniej niż 1100 zł

Kiepsko wybrane studia wyższe? Nieukończona edukacja? Brak perspektyw po maturze czy gimnazjum? Zamiast siedzieć z założonymi rękami i czekać na zbawienie można skorzystać z  różnych szkoleń i kursów zawodowych, które dadzą nam zupełnie nowy zawód. Sporo szkoleń dotowanych jest obecnie z Unii, część szkoleń otwartych również wcale nie jest aż tak droga jakby się mogło wydawać.  Za kilkaset złotych można zdobyć wykształcenie, które pozwoli nam zarobkować. Oczywiście, dla absolwent prawa, opcja zostania bukieciarzem może z początku nie wydawać się atrakcyjna, ale czy lepiej dopasować się do wymogów rynku czy całe życie siedzieć na głowie rodziców? Oto kilka propozycji na nowy zawód, za pomocą szkoleń które znalazłam w Internecie – a jest ich znacznie więcej. Wystarczy, że odrobinę poszukacie i znajdziecie w sobie motywację do tego, by się uczyć i rozwijać.

1.Kurs masażu czekoladą – TEB Edukacja Oddział Gdynia (koszt kursu 199 zł)

Po kursie umiemy wykonać i masaż gorącą czekoladą.  Po kursie nawiązujemy współpracę z gabinetem masażu lub SPA (na przykład w formie umowy o dzieło lub rozliczania się za każdego klienta tudzież podnajęcia miejsca w gabinecie. Można też założyć własną stronę www, oferować zabiegi w domu klientów lub proponować tego typu usługi firmom, które chciałyby zaproponować coś dodatkowego swoim pracownicom).

2.Kurs masażu pałeczkami bambusowymi (Łódź (Centrum Edukacji ERUDIO – 400 zł)

Identycznie jak w przypadku kursu masażu czekoladą – współpracujemy z gabinetami SPA lub  oferujemy usługi prywatnie. Za 600 zł robimy oba kursy i mamy większe możliwości.

3.Kurs dietetyka (Europejskie Centrum Szkoleń Gloker-Poznań – 1098 zł)

Po kursie mamy tytuł technika dietetyka. Otwieramy gabinet, zatrudniamy się w poradni, oferujemy konsulting i porady przy gabinecie kosmetycznym lub Spa z którym możemy współpracować w oparciu o umowę o dzieło.

4.Kurs kreowania wizerunku (Gdańsk -PERSPECTA) – 359 zł)

Po kursie umiemy dobrać odzież do stylu i sylwetki, znamy zasady doboru właściwego makijażu. Zostajemy personal shopperem lub asystentem ds. wizerunku – zakładamy działalność, oferujemy usługi firmom lub współpracujemy z gabinetami odnowy, SPA itd.

5.Kurs instruktora nauki jazdy kategorii B (NOT Opole – bezpłatne)

Szkolenie w otwartej formie wprawdzie kosztuje 2600 zł, ale prowadzone są projekty unijne, w ramach których kurs można zrobić bezpłatnie. Zdajemy egzamin państwowy i mamy nowy zawód. Zatrudniamy się w jednej w wielu szkół lub oferujemy dodatkowe godziny osobom, które nie są w stanie zdać egzamin na prawo jazdy po samym kursie.

6.Kurs decoupage (program ” Integracja dla samodzielności” zadanie ” Pędź do samodzielności” – Warszawa, zajęcia bezpłatne)

Kursy decoupage czyli zdobienia za pomocą serwetek prowadzone są odpłatnie w wielu miastach kraju. Kurs nie jest droższy niż 1000 zł. Można też skorzystać z unijnych programów bezpłatnych. Po kursie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać zdobienia  – serwetowniki, świeczniki, zdobienia biżuterii. Wykonane przez siebie produkty można sprzedać sklepom, na aukcjach internetowych, wystawić się na targach czy festynach.

7.Kurs florystyczny (Enso.edu.pl – 690 zł Wrocław)

W ofercie wielu szkół są też dotowane kursy florystyczne, bezpłatne dla uczestników. W ramach kursu, nabywamy kompetencji układania bukietów. Potem, możemy współpracować z doradcami ślubnymi, firmami eventowymi, gastronomią (przy organizowaniu wesel i imprez firmowych)

8.Szkolenie dla monterów instalacji i urządzeń sanitarnych (Wieliczka, Centrum Szkolenia Zawodowego – 950 zł)

W ramach kursu, uczestnicy będą uczestniczyć w kursie energetycznym w zakresie grup I,II,III, kursie lutowania ręcznego miedzi i  kursie montażu klimatyzatorów. Kurs kończy się egzaminem czeladniczym.  Po szkoleniu, można zatrudnić się w firmie budowlanej lub założyć działalność.

9.Język migowy (EgoSelect – Katowice 750 zł)

Po kursie uczestnicy umieją posługiwać się językiem migowym. Takie kompetencje mogą przydać się tym, którzy chca wyjechać do pracy przy opiece nad osobami niepełnosprawnymi za granicą. Osoby, które chciałyby pracować jako opiekun również z takimi kompetencjami będą miały większe szanse na rynku pracy.

10. Instruktor Zumba (zumbapolska.com – 1096 zł)

Zumba to obecnie najmodniejsze zajęcia fitness,. Instruktorów jeszcze niewielu. Po kursie, możemy prowadzić zajęcia w centrach fitnessu. Certyfikat za 355 $ wraz ze szkoleniem daje roczną licencję na prowadzenie zajęć. Propozycja dla młodych i ceniących sobie aktywność fizyczną osób.

Za wami zaledwie 10 propozycji na zupełnie nowy zawód, który pozwoli zarobkować i wyjść ze spirali bezrobocia. Możliwości jest znacznie więcej. Wystarczy jedynie dobrze poszukać lub poprosić o pomoc doradcę zawodowego w Urzędzie Pracy. Oczywiście, w przypadku niektórych zajęć trzeba również mieć ten 1000 zł – jest to jednak inwestycja, która się zwróci jak tylko zaczniemy prowadzić masaże, kurs zumby czy zamontujemy pierwsze brodziki u klienta.
Jeśli znacie jeszcze jakieś inne ciekawe kursy, które dają nowy zawód – dodawajcie je w komentarzach.