Jak zacząć dzień? Poznaj 3 poranne nawyki ludzi sukcesu!

Zazwyczaj wstajesz lewą nogą? Masz problem z tym żeby dobrze rozpocząć dzień? Wszystko o poranku robisz w dużym stresie i z domu wybiegasz zazwyczaj na ostatnią chwilę? Zobacz, co ludzie sukcesu robią po wstaniu z łóżka. Mamy nadzieję, że będzie to dla Ciebie solidna dawka inspiracji!

 

Wczesna pobudka

Wielu ludzi sukcesu wstaje bardzo wcześnie – Bill Gates, czy Oprah Winfrey budzą się przed 6! Oczywiście, aby mogli być produktywni w ciągu dnia, kładą się spać odpowiednio wcześnie. Dla większości osób 8 godzin snu stanowi dobry czas na regenerację więc dobrze rozplanować sobie poprzedni dzień tak, aby położyć się spać około godziny 22.

 

Odpowiednia rutyna

Rutyna nie musi kojarzyć się z czymś złym! Szczególnie rano gdy jesteśmy lekko zaspani i potrzebujemy czasu na to, by dojść do siebie. Poranne nawyki wprowadzają porządek do naszego życia. Jeśli twój poranek jest chaotyczny i nerwowy, to jest spora szansa na to, że taki sam będzie cały twój dzień. Zatem jakie nawyki warto wprowadzić w pierwszych godzinach dnia? Ludzie sukcesu często wykorzystują ten czas na rozpisywanie planu nadchodzącego dnia lub poświęcenie codziennie 5 minut na wizualizację swoich celów i marzeń. Dobrym nawykiem może być też po prostu…ścielenie łóżka! Wykonanie takiej prostej czynności wpływa motywująco i powoduje gotowość na trudniejsze wyzwania.

 

Work-life balance

Każdy dzień zaczynasz od przejrzenia naprędce e-maili lub wysłania wiadomości do współpracowników? To może być błąd. Takie podejście powoduje, że od razu po otwarciu oczu przełączasz się na tryb zadaniowy i zaczynasz odczuwać stres. Warto dać sobie czas na powolny rozruch. Wstać odpowiednio wcześniej, by móc spokojnie zjeść zdrowe śniadanie, spędzić trochę czasu z bliskimi lub np. poćwiczyć! Dzięki temu poczujesz przypływ energii i chęć do działania. I nawet jeśli w ciągu dnia spotka Cię coś trudnego, to będziesz mógł wrócić myślami do tych pozytywnych i spokojnych pierwszych chwil danego dnia.

 

Poranki mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, energię i motywację. Warto odpowiednio je zaplanować i świadomie ułożyć, tak aby rozpocząć każdy dzień na 100%!