10 pomysłów na prezenty świąteczne w 2020 – czyli najlepsze podarki w czasach pandemii

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne niż te, które znamy. Zatłoczone galerie handlowe, lampki  migoczące na witrynach sklepowych, śnieżynki, które zaczepiają Cię na kadżym kroku i…. Last Christmas. to już historia. Nawet jeśli buszowanie po sklepach i przedświątecznych promocjach nie było Twoim ulubionym sportem, to jest szansa, że zatęsknisz za tymi widokami. W tym roku większość z nas zrobi zakupy przez internet. W tym artykule podsuwamy sporo pomysłów na świąteczne prezenty 2020, niektóre z przymrużeniem oka.

 

E-sklepy przeżywają teraz rozkwit, ilość zamówień jest rekordowa. Polacy decydują się na tę formę zakupu, ponieważ to bezpieczne, a niekiedy i bardziej opłacalne. Wg. prognoz niektóre branże z sektora e-handlu odnotowują aż 370% wzrostu sprzedaży w stosunku do 2019.

Święta to nie tylko czas zwiększonych wydatków, ale szansa na to, aby sobie dorobić, zatrudniając się tymczasowo w e-handlu.

Co za tym idzie, zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych jest ogromne. Co prawda, galerie handlowe stracą na trendzie e-zakupów, za to zyskują branże: e-commerce, logistyka i transport. Tacy giganci jak Poczta Polska czy Amazon jak już teraz na potęgę szukają pracowników sezonowych. Zapotrzebowanie na pracowników szacuje się nawet do 12 tys. osób.Szanse na zarobek mają kierowcy, pracownicy magazynów, sortowni i kurierzy. Przykładowe oferty możesz znaleźć tutaj.

Dobrze, ale wróćmy do wydatków i prezentów.

W tym roku niejeden domowy budżet został naruszony, dlatego nie ma potrzeby, aby na prezenty wydawać fortunę. Zobaczmy, co jest teraz modne, co przydatne, a co po prostu może poprawić humor Twoim najbliższym w tym przełomowym i niejednokrotnie trudnym czasie pandemii.

prezenty na święta 2020

 

Poniżej lista podpowiedzi, co kupuć na gwiazdkowe prezenty w 2020!

 

  1. Zestaw sportowca

Pozamykane siłownie, baseny i hale sportowe skutkują tym, że można ćwiczyć tylko w domu lub na świeżym powietrzu. Amatorzy sportu mogli poczuć się przybici, a nawet sfrustrowani. Zatem jeśli masz takie osoby w gronie bliskich, możesz sprawić im radość, kupując akcesoria do ćwiczeń w domu lub na dworze.

 

2. Zestaw home office

Co trzeci pracownik biurowy przeszedł na tryb zdalny. Nie każdy ma jednak to szczęście, że posiada własny, wygodny kącik do pracy w domu. Można, więc ułatwić sobie pracę na home office, kupując niezbędne akcesoria i stosując się do sprawdzonych porad na podniesienie efektywności.

 

3. Zestaw antywirusowy

Jeśli dla Twoich bliskich najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, nic tak ich nie uszczęśliwi, jak pakiet do ochrony przed covidiem. Tutaj można podjeść do tematu na poważnie lub z dystansem, wszystko zależy od tego, jakie podejście ma obdarowana osoba.

4. Zestaw kinowy 

Zamknięte kina i teatry oraz długie zimowe wieczory, przykuwają nas do ekranów. Dobrze jest jednak odetchnąć i wyłączyć TV, który bombarduje nas negatywnymi wiadomościami. Dobrych filmów i ambitnych programów w internecie nie brakuje. Poniżej kilka propozycji podarków dla zwolenników takiej rozrywki.

 

5. Zestaw naukowy 

Natomiast, gdy nasza rodzina i przyjaciele uwielbiają się dokształcać, to na pewno zadowoli ich ciekawa pozycja do czytania (tradycyjna lub cyfrowa). Mogą się także ucieszyć z dostępu do platformy kursów online lub programów szkoleniowych.

 

6. Zestawy dla smakoszy

Obdarowana przez Ciebie osoba ceni sobie dobre i zdrowe jedzenie? Tutaj też jest spore pole do kreatywności. Warto rozważyć różne preferencje naszych bliskich. Czy lubi zjeść w restauracji, czy zaś woli własne wyroby i kulinarne eksperymenty.

 

7.  Zestaw dobrych relacji

Lockdown i zakazy lotów do niektórych krajów utrudniają kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego podpowiadamy, co sprezentować innym, aby móc lepiej i częściej  widzieć się z nimi online.

 

8. Zestaw piękności

Podczas pierwszej fali koronawirusa ucierpiały zakłady kosmetyczne i fryzjerzy. Jak będzie teraz? Niektóre działają, inne mają ograniczoną ilość miejsc. Dlaczego by nie sprawić ukochanej osobie domowej kosmetyczna lub zestawu fryzjerskiego?

 

9. Zestaw relaksacyjny

Święta kojarzą się z czasem wyciszenia, odpoczynku i oderwania od codziennych trosk. Ten rok był stresujący ponad miarę dla wielu z nas. Nasza kolejna inspiracja prezentowa pomaga się zrelaksować czy pozbyć stresu.


10.  Zastaw anty-nuda

Praca zdalna, kwarantanna i zamknięte szkoły sprzyjają długim godzinom spędzonym z  domownikami i… nudzie. Można temu zapobiec, rozważając zakup prezentu z listy poniżej.

Pamiętaj tylko, że dobrze jest uwzględnić gusta poszczególnych osób oraz ich hobby i sposób spędzania wolnego czasu.

 

Ufff… lista długa, Mikołaj ma w czym wybierać tak, żeby sprawić radość w Święta i spowodować, że chociaż na chwilę zapomnimy o wirusowym kryzysie. A także o kryzysie ekonomicznym… W 2020 niektórzy stracili pracę, zamknęli swoje biznesy lub mają zredukowane zarobki.

Dlatego miejmy w pamięci, że prezenty świąteczne nie zawsze oznaczają wydatki za setki czy tysiące złotych. Jak np. Te ze sparodiowanego spotu reklamowego, pewnej ekskluzywnej marki biżuterii. Ważne jest, aby prezenty wywołały uśmiech drugiej osoby, podarujmy go z serca, dbając o wyjątkową świąteczną atmosferę i doceniają ją słowa. To wystarczy 🙂

autor: Patrycja Kuba