8% młodych pracowników na rozmowę kwalifikacyjną zabiera rodziców!

Według badań przeprowadzonych przez Adecco (w USA), aż 8% kandydatów między 20-30 rokiem życia, na rozmowę kwalifikacyjną przyprowadza swoich rodziców! 3% chce, by tato lub mama uczestniczył w rozmowie rekrutacyjnej!

Wyniki badania Adecco są dość zaskakujące – przynajmniej w Polsce taki trend na razie się nie ujawnia – do tej pory spotkałam się z jedną prośbą o to, by mama mogła uczestniczyć w spotkaniu rekrutacyjnym (prośba ta została odrzucona). Czy jednak rodzice nie czekają pod drzwiami firmy w trakcie kiedy ich „pociecha” jest na spotkaniu rekrutacyjnym, w zasadzie nie wiadomo.

Skąd taka potrzeba by dorosłej osobie towarzyszyli rodzice? Jillian Berman z HuffingtonPost twierdzi, że winne jest temu późne opuszczanie gniazd rodzinnych przez młodych ludzi. Mieszkając z rodzicami uzależniają się od nich i są z nimi na tyle blisko, że chcą konsultować każdą decyzję. Widać to w dalszych badaniach Adecco – 14% osób przyznaje się do tego, że w szukaniu ofert pracy pomagają mu rodzice. 11% mężczyzn korzystało też z pomocy rodziców do tego, by napisać własne CV (kobiety są bardziej samodzielne – z pomocy mamy korzystało zaledwie 4%). 13% badanych mówi też, że ich rodzice uruchamiali osobiste kontakty by „załatwić” im pracę (to akurat w Polsce również jest popularne).

A czy ty przyprowadziłbyś mamę na rozmowę kwalifikacyjną?