Ciekawe blogi o nie tylko o pracy

blogowanie1 Ciekawe blogi o nie tylko o pracy31 sierpnia to  dzień Blogów (Blog Day). Tego dnia blogerzy z całego świata polecają swoim czytelnikom inne blogi, które sami odwiedzają i cenią. Na naszym blogu zrobimy dziś tak samo – przed wami pięć blogów, które warto odwiedzać, by zdobywać nowe informacje na temat rynku pracy i własnego rozwoju – może was zainteresują.

1. Motywacja-Blog.PLBlog o szeroko pojętym rozwoju osobistym, motywacji oraz karierze. Cenne wskazówki, które z pewnością przydadzą się w karierze.

2.Dsoi.pl – blog prowadzony przez kilka osób pracujących w IT, głównie na infoliniach. Jeśli rozważasz taką pracę, koniecznie przeczytaj, by wiedzieć co może cię w pracy czekać!

3. Blod ad3.eu – blog grafika, który po pracy na etacie przeszedł na swoje, czyli blaski i cienie pracy freelancera (i sporo tekstów dedykowanych grafikom).

4. Korpostajl – prowadzony od niedawna, ale dość zabawny blog o pracy  w korporacji. Gównie skupiający się na języku stosowanym w korporacji. Ciekawe spostrzeżenia zwłaszcza dla pracowników korpo, którzy dopiero zaczynają i chcą się jak najszybciej wdrożyć w korpomowę.

5. A na koniec smaczek – Zuch rysuje. Blog rysunkowy ukazujące perypetie grafika w pracy etatowej. A rozbawi nie tylko grafika czy pracownika agencji reklamowej.

A wy jakie blogi czytacie?

Dodaj komentarz

2 Responses to “Ciekawe blogi o nie tylko o pracy”

 1. Norbert says:

  Kiedyś sam pisałem bloga o pracy, a raczej o jej poszukiwaniu.
  projekt miał nazwę Poszukiwany (pracodawca) Poszukiwana (posada) i był, a raczej jeszcze jest pod adresem http://poszukiwanyposzukiwana.wordpress.com
  Co mi to dawało? Pewność siebie, radość z pisania. I chęć codziennego szukania..
  projekt jest w tej chwili w zawieszeniu, oby na długo, bo pracę mam i nie zamierzam jej zmieniać.
  Chętnie udostępnię poszukującym adresu – niech publikują własne posty, to naprawdę podnosi poczucie własnej wartości. proszę o kontakt na priv przez mojego bloga.

  Pozdrawiam

 2. PracaGliwice says:

  Ostatnie mi czasy, szukałem jakiegoś bloga o zdobywaniu pracy, i jak na razie najbardziej zachęcił mnie do czytania ten blog nestorowicz.pl , nie chce powiedzieć że reszta jest gorsza, tylko często adresowane do wąskiego grona odbiorców (np konsultantów IT jak Dsoi.pl) , żaś ten blog opisuje ogólne mechanizmy zdobywania pracy, i samodoskonalenia się.