Najlepsze firmy dla inżynierów w Polsce

Już po raz 12 ogłoszono wyniki konkursu Firma dla Inżyniera, który nagradzać ma najlepsze firmy zatrudniające inżynierów. W tym roku niespodzianek nie było. Po raz szósty, w rankingu zwyciężyła firma Skanska.

W głosowaniu na najlepszą firmę dla inżynierów wzięło udział ponad 2000 osób. Badanie trwało przez cały 2012 rok. Każdy uczestnik mógł wskazać trzy jego zdaniem najbardziej atrakcyjne dla inżynierów firmy. Jakie firmy nagrodzono?

Jak wspomniałam, na pierwszym miejscu – już po raz szósty – znalazła się firma Skanska. Ceniona jest głównie przez możliwości rozwoju, nauki, wysokie wynagrodzenie i dobrą atmosferę pracy. Średnie wynagrodzenie osób głosujących na firmę Skanska wyniosło 4098 zł brutto. Co ciekawe, wśród głosujących było aż 18% kobiet – żadna inna firma nie uzyskała aż takiego poparcia wśród inżynierów płci żeńskiej.

Na drugim miejscu, znalazł się koncern General Electric (po raz 4 ty na II miejscu), który ceniony jest – poza możliwościami rozwoju i wynagrodzeniem, również za możliwość dostępu do nowych technologii oraz szanse na pracę w międzynarodowym środowisku. Tu średnie wynagrodzenie głosujących wynosi 3885 zł brutto (ale też średnia wieku osób głosujących na firmę była niższa).

Trzecie miejsce zajęła firma ABB, w której poza podobnymi wymiarami jak u pozostałych firm ceni się również dobrą organizację pracy. Wynagrodzenie u osób głosujących na Skanska wyniosło 3902 zł brutto. ABB na III miejscu znalazło się po raz drugi z rzędu.

Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Siemens, Budimex, Delphi, Strabag, PKN Orlen, Alstom, Volkswagen.

Tagi: