Najlepsze firmy dla inżynierów w Polsce

inzynier Najlepsze firmy dla inżynierów w Polsce

Już po raz 12 ogłoszono wyniki konkursu Firma dla Inżyniera, który nagradzać ma najlepsze firmy zatrudniające inżynierów. W tym roku niespodzianek nie było. Po raz szósty, w rankingu zwyciężyła firma Skanska.

W głosowaniu na najlepszą firmę dla inżynierów wzięło udział ponad 2000 osób. Badanie trwało przez cały 2012 rok. Każdy uczestnik mógł wskazać trzy jego zdaniem najbardziej atrakcyjne dla inżynierów firmy. Jakie firmy nagrodzono?

Jak wspomniałam, na pierwszym miejscu – już po raz szósty – znalazła się firma Skanska. Ceniona jest głównie przez możliwości rozwoju, nauki, wysokie wynagrodzenie i dobrą atmosferę pracy. Średnie wynagrodzenie osób głosujących na firmę Skanska wyniosło 4098 zł brutto. Co ciekawe, wśród głosujących było aż 18% kobiet – żadna inna firma nie uzyskała aż takiego poparcia wśród inżynierów płci żeńskiej.

Na drugim miejscu, znalazł się koncern General Electric (po raz 4 ty na II miejscu), który ceniony jest – poza możliwościami rozwoju i wynagrodzeniem, również za możliwość dostępu do nowych technologii oraz szanse na pracę w międzynarodowym środowisku. Tu średnie wynagrodzenie głosujących wynosi 3885 zł brutto (ale też średnia wieku osób głosujących na firmę była niższa).

Trzecie miejsce zajęła firma ABB, w której poza podobnymi wymiarami jak u pozostałych firm ceni się również dobrą organizację pracy. Wynagrodzenie u osób głosujących na Skanska wyniosło 3902 zł brutto. ABB na III miejscu znalazło się po raz drugi z rzędu.

Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Siemens, Budimex, Delphi, Strabag, PKN Orlen, Alstom, Volkswagen.

Dodaj komentarz

3 Responses to “Najlepsze firmy dla inżynierów w Polsce”

 1. emigrant says:

  Tak się składa że jestem inzynierem budownictwa i miałem kiedyś w PL kontakt z tą “swietną firmą”…

  Szkoda że nie podała Pani średniej wieku w Skanskiej – tam mało który pracownik dociąga do 35-tki – płacą marne grosze przy 12 godzinnym trybie pracy + soboty (i nie rzadko niedzele), takiego trybu nie wytrzymuje organizm człowieka.

  “Średnie wynagrodzenie osób głosujących na firmę Skanska wyniosło 4098 zł brutto.”…. Średnie – tj Prezes i koledzy po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a inżynierowi 2-3 BRUTTO (przy przeliczniku czas pracy – zarobek wychodzi po 3-4 złote BRUTTO za GODZINĘ PRACY !!!!

  Co ciekawe ta sama firma w UK płaci za normalną pracę tj 37,5 godz/tyg normalne pieniądze.

  • Sabina Stodolak says:

   Podaję te dane, które są udostępnione. Jeśli ma Pan inne – proszę się podzielić

   • emigrant says:

    Dobre firmy – tj takie w których ludzie zarabiają dużo więcej niż ta “najlepsza z najlepszych” z “rangingu” nie potrzebują bawić się w “rankingi”.

    To co Pani podała jest zwykłym graniem na podbicie wizerunku firmy i w żaden sposób nie odzwierciedla faktycznego stanu.
    Wyniki tego “rankingu” są tak samo “wiarygodne” i “obiektywne” jak wszelkiej maści nagrody o dumnych nazwach rekin czy gazela biznesu czy innego rodzaju statuetki “rzetelnych firm” – wystarczy przeczytać regulamin tegoż “konkursu”.

    3ci na liście Budimex to firma która w wyzysku jest jeszcze “lepsza” od Skanskiej – nastawiona wyłącznie na maksymalizację zysków kosztem pracownika i jakości materiałów.

    Odnośnie danych – to PANI publikuje nieprawdziwe informacje i to na Pani spoczywa obowiązek udowodnienia tezy iż firmy z tego “rankingu” są faktycznie rewelacyjnymi miejscami pracy dla Inżynierów – jako inżynier posiadający polskie uprawnienia budowlane twierdzę iż Pani lekko mówiąc daleko mija się z prawdą i firmy z w/w rankingu tj Skanska i Budimex należy omijać szerokim łukiem, płacą gorzej niż marnie a praca w tychże firmach trwa minimum 10-12 godzin dziennie niejednokrotnie w NIEDZIELE, kiedy pracownicy normalnych firm w sobotę nie pracują o niedzieli nie wspominając.

    Następna sprawa wrzucanie do jednego “rankingu” firm z różnych działów przemysłu??? Co ma budownictwo do Siemensa (elektronika) a tym bardziej motoryzacji (VW) ????

    I ostatnia sprawa “ilość głosujących” ROTFL…
    Skanska – Liczba głosów: 181
    General Electric – Liczba głosów: 146
    ABB – 96
    Siemens – 82
    Budimex – 79
    Delphi – 45
    Strabag – 42
    PKN Orlen – 36
    Alstom – 35
    Volkswagen -31

    Jeżeli na podstawie AŻ 181 głosów (?kogo głosów? studentów? pracowników? ludzi szukających pracy??? czy zarejestrowanych użytkowników prywatnej stronki o dumnej nazwie “Bank Danych o Inżynierach” oświadczających poprzez kliknięcie myszką że “są inżynierami” – w żaden sposób nie weryfikowalne…aż 9% głosujących z 2000 osób) pisze się bzdury że jest to najlepsza firma dla inżyniera to… należy tylko pogratulować dobrego humoru i życzyć zatrudnienia w tejże instytucji celem weryfikacji swoich mądrości przez życie. 🙂

    Jako Inżynier budownictwa ODRADZAM.