Dlaczego marnujemy czas w pracy?

marnowanie czasu w pracy Dlaczego marnujemy czas w pracy? Gry online, serwisy społecznościowe, pogaduszki z kolegami, plotki,  filmiki na Youtube – opcji na marnowanie czasu w pracy jest sporo. Dlaczego to robimy? Z jakiego powodu marnujemy czas w pracy?

W Polsce nikt jeszcze nie przeprowadzał oficjalnych badań dotyczących tego, dlaczego marnujemy czas w pracy, za który płaci nas pracodawca. Amerykanie przyjrzeli się jednak temu problemowi (który w związku z coraz szersza dostępności do Internetu oraz tym, że mamy w nim coraz więcej treści staje się coraz bardziej palący). Co odkryli?
Otóż:

  • 1/3 (33%) pracowników marnuje czas, bo … mają za mało pracy
  • 23,4% uważa się za niedostatecznie wysoko opłacanych
  • niespełna 15% jest rozpraszana przez kolegów

O ile dwa ostatnie tłumaczenia wydają się bardzo nielogiczne, o tyle marnowanie czasu przez brak pracy wydaje się być po prostu konsekwencją złego zarządzania czasem pracy przez managerów . Co w końcu pracownik ma robić, skoro nie dostaje wystarczającej ilości zadań? Nie na każdym stanowisku pracy istnieje potrzeba (i możliwość) inicjatywy i samodzielnego szukania sobie pracy. A wy – jak tłumaczycie sobie to, że marnujecie czas w pracy na Facebook czy inne przeszkadzajki?

Dodaj komentarz