Chory pracownik idzie do pracy

zus zasilki Chory pracownik idzie do pracyNiedawno pisaliśmy o tym, jak duże oszczędności poczynił ZUS kontrolując losowo wybranych pracowników którzy w zeszłym roku przebywali na urlopach zdrowotnych. Po tym roku, sytuacja może się zmienić, nie dość bowiem że bierzemy mniej fikcyjnych zwolnień, to bywa że i w sytuacji kiedy jesteśmy chorzy idziemy do pracy w obawie przed jej utratą.

Dokładne statystyki dotyczące tego ilu chorych pracowników w Polsce przychodzi do pracy nie są jeszcze znane – nasza służba zdrowia nie radzi sobie z obsługą bieżących pacjentów a co dopiero rankingami i statystykami. W Wielkiej Brytanii, w ciągu tej zimy, chory do pracy przychodzi aż co czwarty pracownik. Z badań wynika też że aż 60% pracowników przyszło z grypą do pracy mając nadzieję że im przejdzie.

W chorowaniu w robocie ( i zarażaniu innych) przodują kobiety- mężczyźni zdają się bardziej dbać o siebie, swoje zdrowie i zdrowie…kolegów z pracy.

źródło: personneltoday.com

Dodaj komentarz

2 Responses to “Chory pracownik idzie do pracy”

  1. Marcin says:

    Zastanawiające jest myślenie zarówno pracowników jaki i pracodawców. Jak przyjdzie chory pracownik to nie dość ze jego efektywność będzie mniejsza i potem dłużej to przechoruje to jeszcze zarazi innych pracowników.- wyobraźcie sobie sytuacje ekstremalną: pryszczel jeden chory a po tygodniu jego ‘pracy’ cały personel jest chory łącznie z szefem…
    Nie wydaj mi się by komuś coś dobrego z przyrodzenia do pracy chorym przyszło…. ‘Chorą” wypłatę i ta wyda na leki…
    Nie przesiadajmy też by przez katarek nie iść do pracy, ale jak już temperatura skoczy to lepiej nie ryzykować. Powikłania po grypowe będą gorsze a nie które z nich to nie przlewki… uważajcie przyszli ojcowie i matki..

  2. taki ktoś says:

    No coż, zależy od firmy, ja się dowiedziałam, ze ściemniam idąc na zwolnienie w 3 tygodniu grypy z gorączką 40 stopni. A że później dostałam wypowiedzenie umowy o pracę… już zawsze będę chodzić chora do pracy, bo o pracę trochę trudniej niż o grypę.