Osobliwe zawody. Twórca sztucznych dzieci

fot agenc prawdziwe dziecko Osobliwe zawody. Twórca sztucznych dzieciZapracowanym bizneswoman czy kobietom które nie mogą mieć dzieci z przyczyn zdrowotnych, z pomocą przychodzi Jaime Eaton, 30 letnia brytyjka zajmująca się „wytwarzaniem” sztucznych dzieci, do złudzenia przypominających prawdziwe noworodki.
Choć pomysł aby zamiast żywego dziecka zafundować sobie lalkę, wydaje się cokolwiek osobliwo – przerażający, okazuje się że jest niezmiernie wiele kobiet, które decydują się na zakup lalki. W końcu opieka nad nią nie jest tak skomplikowana jak nad żywym człowiekiem i zawsze można bez skrępowania pojechać na wakacje, zostawiając lalkę w domu.

Lalki wypełniane są silikonem, a ich plastikowe ciałka pokrywane są kolejnymi warstwami farby, w których Jaime „rzeźbi” zmarszczki i upodabnia dzieci do noworodków.

Kto jest odbiorcą tego nietypowego i dość kontrowersyjnego produktu?
Najczęściej są to kobiety które nie mogą mieć dzieci, bądź nie mają na nie czasu, ale odczuwają szczątkową potrzebę macierzyństwa. Taką lalkę można przytulić, zabrać wózkiem na spacer, a nawet kupić jej nowe ubranko od Prady. A kiedy trzeba jechać na delegacje, można dziecko schować w szafie… Bywa również że u Jamie zamawiane są repliki dzieci które zmarły bądź są już dorosłe, a ich matkom trudno się z tym pogodzić. Przerażające?
Pytanie czy bardziej przerażający jest sposób zarobkowania Jamie, czy też postawa jej klientek, decydujących się na zakup sztucznych dzieci.

Dla osób o mocnych nerwach, galeria prac Jamie

źródło:przekroj.pl
fot.: Erin Lee (sxc)

Dodaj komentarz

14 komentarzy to “Osobliwe zawody. Twórca sztucznych dzieci”

 1. IWONA napisał(a):

  Są urocze, wzbudzają takie same uczucia jak ludzkie noworodki, czyli to co jest w człowieku najlepszego, dlatego
  nie pojmuję dlaczego ma to być „przerażające”. Co jest w tej lalce takiego przerażającego. Jest piękna, słodka i chce się ją wziąć w ramiona. Przerażając są narkotyki,alkoholizm, seksizm, niechciane i wyrzucane dzieci.
  Czy te lalki krzywdzą kogoś? Ludzie kupują zwierzęta, a jak im się znudzą to je wyrzucają; to jest przerażające. Jedni zbierają znaczki inni lalki, co w tym złego lub przerażającego. Przecież ludzie, którzy je nabywają zdają sobie sprawę z tego, ż e to tylko piękna lalka. Przerażająca jest desperacja i samotność tych ludzi. Nabywają je przecież kobiety, które nie mogą mieć własnych dzieci z sobie znanego powodu; one chcą mieć chociaż namiaskę tego co nie jest im dane.

 2. Ela napisał(a):

  „zamknąć dziecko do szafy” -dla mnie właśnie to jest przerażające. jak rękawiczkę, kapelusz, albo sukienkę z niemodnego sezonu. Zero odpowiedzialności, prawdziwej miłości i rodzicielstwa. Człowieka nie da się zastąpić fragmentem sztucznego tworzywa…

 3. kasia napisał(a):

  @iwona:
  Malo jest opuszczonych dzieci w domach dziecka? Chcesz miec latwiejsze zycie – kup sobie gumowa lalke. Obrzydliwe.

 4. Mateusz napisał(a):

  masakra……

 5. snajper napisał(a):

  ale wymyślili:/

 6. orwella napisał(a):

  świetny pomysł, nie gorszy od gry w golfa lub kolekcjonowania sportowych samochodów, tyle że bardziej kobiecy i emocjonalny
  dobry pomysł dla pań bez dzieci, czasu i starszych (babć), a dlaczego mają sobie odmawiać takiej namiastki uczuć, których brak wokół w zaganianym świecie?
  ja nie mam nic przeciwko i dziwie się tym którzy negatywnie to oceniają
  niespecjalnie można spodziewać się zrozumienia od kogoś komu nie umarło dziecko, nie miał kłopotów z płodnością, z odrzuceniem przez dorosłe dzieci (bo iluzja tego, że dzieci chcą sie przytulać i spędzac każdą wolną chwilę ze starszymi rodzicami, jest śmieszniejsza niż posiadanie lalki)
  Lalka nie budzi poczucia winy, dziecko jednak budzi kochane mamy pracujące
  każdy ma prawo do własnego zdania 🙂

 7. agusia15oki napisał(a):

  ile takie dziecko kosztuje? a gdzie mozna to zamówic? ciekawe co ludzie jeszcze wymyslą… ale mi to nie przeszkadza kazdy moze miec hobby np. zbieranie takich lalek…

 8. agusia15oki napisał(a):

  ????????????????????????????????????????????????:P:)

 9. zyguś123321 napisał(a):

  Uważam ,że należy tolerować wszelakie dziwactwa i nie wyśmiewać się z nich pod wszakże jednym podstawowym warunkiem jeśli nie szkodzą innym.

 10. paulina napisał(a):

  gdzie kupic takie dziecko ?

 11. Ewa napisał(a):

  Osobliwo – przerażający ? Może jednak osobliwie ?

 12. majka napisał(a):

  to nie możliwe ze to lalka

 13. kasia napisał(a):

  jesli ktos wie jak i gdzie mzna zamowic takie sztuczne malenstwo prosze o kontakt

 14. kasia napisał(a):

  jesli ktos wie jak i gdzie mzna zamowic takie sztuczne malenstwo prosze o kontakt to moj malil kaka122945@wp.pl