Jaki największy błąd można popełnić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jak myślisz, jaki największy błąd można popełnić w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? I to taki, który zakończy się … propozycją pracy?

Największy błąd, jaki można popełnić w czasie rozmowy kwalifikacyjnej to… udawanie kogoś, kim się nie jest. Niezależnie, czy chodzi tu o twarde kompetencje, czy o miękkie umiejętności, czy też o oczekiwania względem przyszłej pracy. Oszukanie potencjalnego pracodawcy i doprowadzenie do tego, że otrzymasz propozycję pracy, wcale nie jest w takiej sytuacji sukcesem. Co gorsze, może odbić się niekorzystnie na Twojej karierze.

Co dzieje się, kiedy udajesz kogoś, kim nie jesteś? Jeśli uda Ci się uśpić czujność rekrutera czy kierownika i będzie on przekonany, że posiadasz umiejętności techniczne, których nie masz, po zatrudnieniu najczęściej:

Jeśli udawałeś kogoś, kim nie jesteś pod względem kompetencji miękkich (np. twierdziłeś, że lubisz wystąpienia publiczne bądź jesteś bardzo cierpliwy):

Jeśli udawałeś kogoś innego pod kątem kultury organizacyjnej:

Niestety – jeśli będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś na rozmowie kwalifikacyjnej, to taka sytuacja nie ma dobrego zakończenia.