Jakiej pracy chciałbyś spróbować?

Czy gdybyś miał możliwość na jeden dzień wcielić się w strażaka, lekarza czy piekarza, to podjąłbyś wyzwanie? Okazuje się, że zadziwiająco wiele osób chętnie na jeden dzień zmieni karierę bądź zainspiruje się czyjąś pracą na dłużej. 

Kilka lat temu startował projekt KidZania – parki rozrywki, które pozwalają dzieciom zmierzyć się z wyzwaniami pracy dorosłych i pomagają podjąć decyzję co do przyszłej kariery. W Londyńskim centrum handlowym, przed świętami również uruchomiono KidZanię, ale – jak się okazało – znacznie większe zainteresowanie zaczęła budzić wśród dorosłych.

Zaczęło się od 5 oddziałów parku, dziś jest niemal 30. W Londynie otworzono KidZanię również w opcji dla dorosłych i jak się okazało, jest to strzał w dziesiątkę. Wypróbować zawód przychodzą dwie grupy dorosłych – ci, którzy przyszli z dziećmi i dali się porwać wirowi zabawy oraz osoby 20+, które nadal nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem i w ten sposób chcą znaleźć pomysł na siebie.

Niestety, okazuje się, że najpopularniejsze zawody do testowania, to wcale nie te, które tak licznie są reprezentowane w codziennym życiu. Najmniej chętnych jest do przetestowania zawodu bankowca, sprzedawcy czy agenta nieruchomości…