Kto się nudzi w pracy?

Czy Twoja praca Cię nudzi? Okazuje się, że nuda to zjawisko, które dość często nas dopada. Zwłaszcza jeśli należymy do pokolenia tzw. millenialsów (czyli osób urodzonych w latach 80.). 

Z badania Udemy, firmy organizującej kursy online, Udemy, przeprowadzonego w USA, wynika, nudzi się aż 43% pracowników. Nuda w pracy nie jest dobra. Powoduje, że dzień nam się dłuży i ciągnie jak przysłowiowe flaki z olejem. Spada motywacja, a praca przestaje cieszyć. Badanie Udemy pokazuje również, że ci, którzy się nudzą, są dwa razy bardziej skłonni zmienić pracę w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy (dla pracodawcy zatem nuda pracowników w pracy też nie jest niczym pozytywnym).

Kto najbardziej nudzi się w pracy?

Z badania wynika, że na nudę narażeni są najbardziej pracownicy na stanowiskach operacyjnych i średniego szczebla zarządzania. Ponad 51% osób nudzi się w pracy przez ponad połowę swojego czasu pracy. Częściej nudzą się też kobiety (48% względem 39% mężczyzn). Osoby z pokolenia Millenialsów nudzą się 2 razy częściej niż starsze osoby.

A dlaczego się nudzimy?

A jak się nie nudzić? Udemy doradza udział w kursach online, twierdząc że aż 80% pracowników nudziłoby się mniej, gdyby mogli się czegoś nowego uczyć. Trudno się dziwić, w końcu Udemy sprzedaje kursy online. Nie można jednak odebrać temu w wnioskowi sensu.
Co jeszcze możesz zrobić by mniej nudzić się w pracy poza uczeniem się nowych rzeczy?