Pomysły na prezent dla osoby szukającej pracy

Jeśli masz wśród najbliższych osób kogoś, kto szuka pracy bądź nosi się z zamiarem wprowadzenia zmian w karierze, podsuwamy kilka pomysłów na prezent pod choinkę…

Konsultacja coachingowa

1-2 godzinne spotkanie z coachem pomaga dokładniej przyjrzeć się karierze i zastanowić się, jak ją z sukcesem rozwijać. To również sposób na to, by sprawdzić, czy regularne sesje coachingowe mogą się przydać. Prezent szczególnie efektywny dla osób, które stoją przed decyzją zmiany pracy bądź chcą się przebranżowić i są przynajmniej na poziomie specjalisty.

Profesjonalna korekta CV

To jedna z tych rzeczy, na które z reguły nieco szkoda nam pieniędzy. Tymczasem profesjonalnie przygotowane CV może otworzyć wiele drzwi. Nierzadko osoby z dużym doświadczeniem odrzucane są dlatego, że nie potrafią się odpowiednio „sprzedać” już na poziomie aplikacji. A bywa i tak, że powodem odrzucenia kandydatury jest zwykła literówka. Dlatego taki prezent przydaje się niezależnie od poziomu i wieku kandydata.

Voucher do fryzjera/ manicure /kosmetyczki

Efekt pierwszego wrażenia buduje się nie tylko tym, co się mówi, ale także tym, jak się prezentuje. A w wielu zawodach wygląd zewnętrzny jest niezwykle ważny. Zadbana fryzura, ładnie przycięte paznokcie, promienna cera – to wszystko świadczy o tym, że mamy do czynienia z osobą dbającą o siebie, pozytywnie nastawioną do życia i otoczenia. Pozytywny efekt wyglądu przekłada się na postrzeganie innych naszych cech. Poza tym poczucie, że wyglądamy dobrze, dodaje nam wiary w siebie, a tego przy okazji rozmowy kwalifikacyjnej nigdy za dużo.

Książka biznesowa

A może to własny biznes byłby tym, co bliskiej Ci osobie dałoby impuls do samorealizacji zawodowej? Zanim zacznie się go prowadzić, dobrze podejrzeć, jak robią to inni. Sięgnij do kategorii książek biznesowych i wybierz coś, co będzie zgodne z zainteresowaniami osoby, której kupujesz prezent.

Audiobook motywujący do działania

Czy osobie, którą znasz, brakuje chęci do działania? Ma poczucie, że nie będzie lepiej? Może zatem najlepszym pomysłem będzie motywacyjny audiobook bądź książka, które podsuną kilka wskazówek i zmotywują do działania? Choć do motywacyjnych mówców nie jesteśmy w Polsce przyzwyczajeni, to spotkania z nimi pomagają wielu ludziom. Polecamy szczególnie Stephena Coveya i 7 nawyków skutecznego działania oraz audiobooki Briana Tracy.

Warsztaty z autoprezentacji

Jak mówić, by być słyszanym i by wywierać pozytywne wrażenie na innych? Jak pokazać swoje mocne strony? Jak siadać, chodzić i panować nad mową ciała, by wywrzeć takie wrażenie, jakie chcemy wywrzeć? Tego wszystkiego można dowiedzieć się na warsztatach z autoprezentacji. Przydadzą się każdemu – i specjaliście, który szuka pracy, i bezrobotnemu.

Voucher na kurs nowych umiejętności

Jeśli nie ma pracy w tym zawodzie, to może będzie w innym? Przekwalifikować można się w każdym wieku. Niekiedy samodzielnie, a niekiedy potrzebna jest do tego pomoc. Kursy, które temu służą, oferowane są zarówno online jak i w tradycyjnej metodzie warsztatów. Pomóc osobie bezrobotnej może też kurs, który niekoniecznie będzie bezpośrednio związany z nowym zawodem, ale pozwoli zacząć robić coś nowego, mieć pasje, zainteresowania i poczucie sprawstwa. Ważne, by voucher wybrać pod kątem tej osoby bądź nawet z nią.

Voucher na masaż

Masaż dobry na wszystko… Zrelaksowany kandydat zaprezentuje się lepiej i będzie sprawiał wrażenie pewnego siebie. Popełni też mniej błędów na rozmowie kwalifikacyjnej. Z tego powodu masaż to idealny prezent. Nie tylko pozwala poczuć się odrobinę bardziej luksusowo (kiedy nie mamy pracy, takich przyjemności jak masaż raczej sobie nie fundujemy), ale również umożliwia redukcję codziennego napięcia.

Gadżet na szczęście

Nie musi to być królicza łapka, ale chodzi o to, by dać osobie poszukującej pracy coś, co będzie mogło być jej talizmanem. Przynoszącym szczęście gadżetem, który będzie przypominać jej, że życzymy jej powodzenia. Może to być breloczek do kluczy, minerał  albo (w przypadku kobiet) „szczęśliwe kolczyki”. Do pudełka z drobiazgiem dołącz karteczkę z wyjaśnieniem, że w tym drobiazgu kumulujesz całą dobrą energię i jest to prezent „na szczęście”.