Super wygodne (i super drogie) krzesło biurowe

Macie do wydania 26.000 $? Jeśli tak, to może skusicie się na to najdroższe krzesło biurowe świata, które zapewnia poczucie niemalże nieważkości? Jest ich na całym świecie zaledwie 20 sztuk.

Robione całkowicie ręcznie w Cambridge w Wielkiej Brytanii krzesło Elysium jest wyjątkowe. Jego szkielet wykonany jest z włókna węglowego,  a siedzisko wykonane ze skandynawskiej, wysoko jakościowej skóry. Sam materiał to  jednak nie wszystko, Krzesło naszpikowano elektroniką by zapewnić użytkownikowi poczucie nieważkości. Podobno siedzenie w nim jest tak wygodne a jednocześnie tak zdrowe dla kręgosłupa, że aż nie chce się wstawać. Nigdy.

elysium-chair-600x401

Elysium zostało zaprojektowane przez dr. David’a Wicket’a. Brytyjskiego wynalazcy, który ma doktorat z bioinżynierii. Przez 10 lat badań zgłębiał on zależność między postawą ciała a grawitacją, ci doprowadziło do stworzenia krzesła, który wykorzystując grawitację zapewnia idealne podparcie pod kręgosłup i pełną wygodę dla użytkownika. Na krześle się de facto ani nie siedzi ani nie leży – wykorzystywany jest punkt pomiędzy, w którym – zdaniem doktora- ciało doświadcza zerowej grawitacji i niemalże się unosi.

elysium-chair2-600x400

Nie wiemy jak pracuje się siedząc w takiej dość nietypowej pozycji na tym krześle, ale modelka wygląda na zrelaksowaną. Mimo wszystko – nieco drogo.

Tagi: