Po ilu miesiącach od ostatniej podwyżki zacząć rozglądać się za nową pracą?

money-soothes-1536923_640Niezależenie od tego czy lubisz swoją pracę bardzo czy tylko trochę (zakładamy, że gdybyś jej nie lubił już dawno szukałbyś nowej), na pewno chciałbyś raz na czas być doceniany również finansowo  – w formie podwyżki lub premii. Bywa jednak tak, że podwyżki brak  – szef z taką inicjatywą nie wychodzi a twoje prośby ignoruje. Kiedy zacząć szukać nowej pracy, jeśli twoja pensja stoi w miejscu?

Pierwsze „rozglądanie się” za nową prace można swobodnie rozpocząć wtedy, kiedy od ostatniej podwyżki minęło 18 miesięcy i nie zanosi się na to, by coś miało się w najbliższym czasie zmienić. Wielu szefów uznaje dwa lata za okres w którym pracownik nie powinien czuć się niedoceniony jeśli nie pojawi się podwyżka – jeśli jednak będziesz czekał pełne 24 miesiące , to dodając do tego okres szukania pracy, może okazać się, że zamrozisz sobie pensje na kolejny rok.

Po około 18 miesiącach od ostatniej podwyżki warto też udać się do szefa na rozmowę w sprawie twoich postępów i rozwoju. Brak podwyżki może przecież nie wynikać ze złej woli szefa, ale z tego, że przez ostatni czas nie poczyniłeś w pracy żadnych zmian, nie nauczyłeś się niczego nowego i nie miałeś żadnych sukcesów (podwyżka jest za coś, a nie za sam staż pracy).

Tagi: