Nocne nasiadówki nad planszówkami zamiast targów pracy ?

rp_search.jpgTradycyjne targi pracy nie przyciągają specjalistów? To może spotkania nocą w pomieszczeniu z grami elektronicznymi i planszówkami pomoże przyciągnąć pracowników IT? Rynek pracownika w IT kwitnie – jak widać po tym że Targi pracy trzeba organizować z rozmachem i w nieco odmienne perspektywie.

Meetnight to dość nietypowa opcja na Targi Pracy – nie ma stoisk targowych i stelaży ani nudnych prezentacji. Nie ma też ulotek. Zamiast tego jest konferencja, jedzenie, gry  planszowe i nieformalna atmosfera. A wszystko po to, by pracownicy i pracodawcy mogli się wymienić kontaktami i lepiej poznać. Taka opcja na szybki networking dla pracowników a dla pracodawców na łowienie talentów.

Pierwsze targi tego typu odbyły się w Poznaniu w styczniu. Impreza rozpoczęła się popołudniem a skończyła około północy. Teraz czas na drugą edycję. Z informacji prasowej wynika, że będzie to 15 października. Kolejne edycje planowane są też w Łodzi oraz we Wrocławiu.

Czy taka formuła Targów się sprawdzi? Czas pokaże – na pewno to coś nowszego i mniej typowego niż tradycyjne targi pracy. Kto się wybiera?

Tagi: