4 CV w formie interaktywnych gier

video-controller-336657_640Nie tylko pracodawcy wybierają gamifikację do tego by rekrutować dobrych pracowników.  Kreatywni kandydaci do pracy tworzą również CV w formie gier. Zobaczcie poniższe przykłady!

Mario Bros w służbie szukania pracy

O CV Robbiego Leonardi już pisaliśmy dwa lata temu. Przygotował CV w formie gry opartej o mechanikę gry Mario Bros. By się dowiedzieć czegoś o jego życiu – trzeba po prostu zagrać!

Pinata – Yoann Pignole

Yoann jest młodym francuskim projektantem gier. Swoje CV oparł o prosty hack&slash. Bohater musi pokonać „złe piñaty” i w ten sposób zdobyć kolejne poziomy doświadczenia zawodowego – które tak naprawdę są etapami przez jakie przeszedł w swoim rozwoju Yoann. Kiedy przejdzie się już etap szkoły i pierwszych prac, można obejrzeć jego portfolio. Gra pod linkiem – http://www.yoannpignole.fr/cv/

Zelda

Tę grę skonstruował 22 letni (!) Artur, podczas szukania miejsca na staż. Grając w jego grę odkrywamy głównie społeczne interakcje – związane z rodziną, przyjaciółmi oraz zainteresowania Artura. Wprawdzie w grze nie ma wiele informacji, ale 22 leni projektant i programista pokazuje tym samy, że ma niemały potencjał. Gra nawiązuje do japońskiej gry Legend of Zelda.

CVArthurMoreau

Conceptor Redactor

Tę grę stworzył Tristan Bories. Oparta jest o mechanikę gry tekstowej. Podczas rozgrywki przechodzi się kolejne lewele by dowiedzieć się nieco więcej o  życiu i zainteresowaniach naszego bohatera. Oczywiście, jeśli przejdziemy grę szczęśliwie, poznamy całe CV bohatera. Gra pod linkiem.

I co – podobają się wam takie rozwiązania?

źródło:blog-emploi.com