Przed 10.00 nawet nie powinieneś wstawać

rp_sen.jpgPaul Kelley – doktor z Oxfordu uważa, że nikt z nas nie powinien pracować przed 10.00 rano. O tej porze, powinniśmy dopiero wstawać.

Według eksperta nasz naturalny dobowy system wcale nie jest związany z cyklem słonecznym. Tak naprawdę, przez to, ze wstajemy do pracy na 8.00 bądź 9.0 jesteśmy w pełni rozsynchronizowani. Kelley uważa, że dzieci przed 10.00 nie są w stanie skupić uwagi i efektywnie się uczyć. W szkole, którą zarządzał, przeprowadził nawet eksperyment. Dzieci zaczynały lekcje później – między 8.30 a 10.00 i podobno oceny wzrosły o 19%.

Wstawania przez 10.00 powinni według naukowca unikać również dorośli – gdybyśmy wstawali później, to wg. Kelley’ego bylibyśmy bardziej wypoczęci i przez to milsi dla innych (i dla siebie). Ciekawe tylko, czy Kelly wziął pod uwagę to, że gdybyśmy mogli spać do 10.00 to pewnie chodzilibyśmy spać koło 04.00

I ciekawe co na to skowronki – osoby, które naturalnie budzą się wcześnie i rano są efektywne. Czy im wstawanie tak późno również by pomagało? Wolelibyście zaczynać pracę o 10.00 lub później?

Źródło:charaktery.eu