Myślisz, że umiesz kodować? Sprawdź się (i znajdź pracę)

uber_blog_featured-930x399O gamifikacji pisaliśmy już kilka razy. Wyzwania w postaci gier rekrutacyjnych pojawiają się coraz częściej i niedługo staranie się o pracę – zamiast stresu – może stać się jedną wielką przyjemnością. Dziś, opowiemy wam o projekcie rekrutacyjnym opartym o wyzwanie i grę, jakie wprowadził Uber.

Uber, czyli konkurencja dla taksówek, to przedsiębiorstwo znane na całym świecie. W ciągu krótkiego okresu czasu rozrosło się i zyskało pracowników na całym świecie. I choć jest to firma transportowa, to przede wszystkim oparta o aplikację. Dlatego tak ważne jest dla Ubera zatrudnianie najlepszych programistów. Jak ich znaleźć? Może poprzez zadania, które pokażą ich kompetencje, od razu zweryfikują kandydatów a jednocześnie będą na tyle ciekawe, że programiści sami będą się zapraszać do rywalizacji?

Taką grę – wraz z Codefights – stworzył Uber. Uberbot Challenge to platforma, która zawiera kilkanaście zadań programistycznych które realizować i rozwiązywać trzeba na czas. Można ścigać się z botami oraz z żywymi osobami (a także zapraszać kolegów, by zagrali i porównali z nami swoje wyniki). Zadania zostały podzielone na kilka kategorii 9bo Uber poszukuje ludzi o różnych kompetencjach w IT). Każde zadanie zajmuje 3-10 minut i mają różny stopień trudności – dzięki temu Uber może łatwo zaszeregować kandydata do określonej grupy i już przed ewentualnym spotkaniem rekrutacyjnym wiedzieć, co kandydat już umie, a czego musi się nauczyć.

Chcesz się sprawdzić? Wejdź na codefights.com/bots/bot_uber