Pokolenie pragmatyków – czyli z kim będziesz konkurować za 10 lat

rp_lupa1.jpgPokolenie X, Y, Z – co chwilę pojawiają się nowe określenia kolejnych grup, które mają cechować się konkretnymi oczekiwaniami wobec życia i rynku pracy. Z 17 badania Shell Youth Study 2015 przeprowadzonym w Niemczech wyłania się kolejny obraz następnego pokolenia.. tym razem nazwano je „pragmatycznym” – należą do osoby, które mają teraz 12-25 lat. Z kim przyjdzie nam konkurować, kiedy to pokolenie wejdzie na rynek pracy (czyli w ciągu najbliższych 10 lat)?

Według badania Shell Study wynika, że dla najmłodszego pokolenia najbardziej istotne są: bezpieczeństwo i relacje rodzinne i społeczne (co jest zaskakujące w dobie dominacji Facebook’a i nieco fikcyjnych relacji wirtualnych).To pokolenie ma być otwarte na doświadczenia, przygody i eksplorację, ale jednocześnie dbające o własny komfort życia. Do tego jest to pokolenie dość optymistycznie patrzące w przyszłość.

Co ważne w pracy będzie dla pokolenia pragmatyków? Z badania wynika, że najważniejsze to:

Na dalszych miejscach znalazły się cechy pracy typowe dla Millenialsów czyli możliwości promocji, poczucie doceniania i wysoki dochód.

Z badania wynika, że pracodawcy będą musieli nieco zmienić optykę, jeśli będą chcieli zatrudniać młodych – korporacyjne zadania, w których pracownik nie bardzo wie co i po co coś robi mogą się młodemu pokoleniu nie spodobać. Wygląda również na to, że praca po 10 godzin dziennie i zabieranie pracy do domu w weekendy, zdecydowanie nie będzie im odpowiadać.

źródło:shell.com

Tagi: