Telefon od rekrutera w dzień od wysłania CV – co może oznaczać?

rp_telefon2.jpgZaledwie dzień temu (lub nawet kilkanaście minut temu) wysłałeś CV a już osoba rekrutująca zadzwoniła bądź wysłała maila? Czy to oznacza, że masz pracę jak w banku? Niekoniecznie. To może być jedynie zbieg okoliczności. Może też jednak oznaczać, że jesteś mocnym kandydatem.

Osoby rekrutujące kandydatów do pracy zazwyczaj prowadzą kilka projektów jednocześnie. Oznacza to, że w ciągu dnia mają wydzielony czas na to, by zająć się określonymi zadaniami. Szybki kontakt może zatem oznaczać jedynie to, że akurat tak się złożyło, że właśnie w tym czasie do kandydatów rozsyłane są dodatkowe pytania bądź zaproszenia na spotkanie kwalifikacyjne.

Szybki kontakt może również oznaczać, że firmie bardzo zależy na tym, by jak najszybciej zatrudnić pracownika. Nie znaczy to, że jesteś idealnym kandydatem, ale szybki kontakt może świadczyć o tym, że jesteś kandydatem rokującym. Jeśli firmie się spieszy, nie będzie czekać tygodniami na to, by do ciebie zadzwonić.

Szybki kontakt rekrutera z kandydatem może również oznaczać brak innych, alternatywnych kandydatów. Nie zawsze i nie na każde stanowisko przychodzi duża ilość aplikacji. Jeśli zgłoszeń jest mało, to spotkania umawia się na bieżąco w miarę przychodzenia zgłoszeń, które spełniają kryteria.

Podsumowując – zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną to jedynie zaproszenie na spotkanie. Nie zaprasza się osób nie rokujących, zatem niezależnie od tego, czy kontakt był szybki czy dopiero po dwóch tygodniach, do spotkania przygotuj się tak samo i nie nabieraj nadmiernej pewności siebie.