Kiedy umawiać się na spotkanie rekrutacyjne? We wtorki o 10.30

rp_wywiad-pytania3.jpgJeśli masz luksus wybrania terminu spotkania rekrutacyjnego, umów się we wtorek na 10.30. Według badaczy, to najlepszy czas na rozmowę kwalifikacyjną o pracę.

Jak wynika z badań, najlepszy czas na prezentację to wtorek o 10.30 (za Kate Parham „Successful Presentation Skills”). Ta sama data to również świetny czas na spotkanie rekrutacyjne. Dlaczego?

We wtorki jesteśmy bardziej produktywni niż w inne dni tygodnia – przeżyliśmy już rozczarowanie poniedziałkiem, mamy za sobą wykonanie najważniejszych rzeczy po weekendzie, a jeszcze nie oczekujemy z niecierpliwością następnej soboty. W  efekcie, we wtorki pracujemy najbardziej efektywnie i jesteśmy najmocniej skoncentrowani. To dobry termin i dla ciebie i dla rekrutera, który będzie bardziej skupiony na spotkaniu. 10.30 to zaś dobra godzina dlatego, że zarówno ty jak i twój rozmówca, jesteście już po porannej kawie, obudzeni i gotowi do działania. Osoba, z którą będziesz rozmawiać, zdążyła już pozałatwiać najpilniejsze sprawy służbowe i może spokojnie się na tobie skupić.