Czego rekruter może dowiedzieć się z twojego samochodu?

samochodJedziesz na rozmowę kwalifikacyjną samochodem? Uważaj na to, co osoba prowadząca rekrutację może „wyczytać” z twojego auta.

Twoje auto może powiedzieć o tobie więcej niż myślisz. Już jeden rzut oka wystarczy, by odpowiedzieć na kilka pytań, których rekruter nawet nie będzie musiał zadawać.  Czego może się dowiedzieć z prostej obserwacji twojego samochodu?

Czy masz dzieci? Jeśli w samochodzie znajduje się fotelik dla dziecka, odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Podobnie ujawniasz swoje poglądy religijne jeśli z tyłu samochodu masz przyklejony znaczek ryby. Te informacje są jednak w procesie rekrutacji mniej istotne. Ważniejsze jest to, jak wygląda wnętrze twojego samochodu. Czyściutkie i schludne świadczy o tym, że lubisz porządek i raczej taki sam ład będzie panował na twoim biurku. Chaos i spora ilość paragonów parkingowych, ulotek i innych śmieci pozwala wnioskować, że do pedantów nie należysz.

Pozostawiona na wierzchu zapalniczka czy paczka papierosów ujawnia nałóg palenia (dla wielu menedżerów jest to spory minus przy zatrudnianiu pracownika, gdyż boją się marnowania przez pracownika czasu „na dymka”).

Jeśli w samochodzie pozostawiłeś opakowania po napojach gazowanych, torebki z fast food lub inne opakowania po żywności, to można wywnioskować, że po pierwsze często jesz będąc w trasie, ale również to, że nie przywiązujesz wagi do tego co jesz i możesz być osobą częściej zapadającą na choroby układu serca czy nawet zwykłe przeziębienia (bo to co jesz nie wzmacnia twojej odporności).

Marka i stan twojego auta może też powiedzieć co nieco o twoim statusie majątkowym. Jeśli do tej pory zajmowałeś wysokie stanowisko, ale jeździsz 10 letnim rzęchem, to oczywiście możesz być oszczędny, ale być może masz wiele kredytów i długów i przez to nie stać cię na nowe auto. Jeśli zaś starasz się dopiero o staż, ale przyjeżdżasz super nowym, kosztownym autem, to jasnym jest, że kupili ci go zamożni rodzice – w efekcie, twoja motywacja do pracy i do tego by zdobywać doświadczenie i piąć się po szczeblach kariery od samego dołu może być słaba.

Oczywiście większość rekruterów nie zagląda kandydatom do samochodów, ale warto wiedzieć, co auto może o nas powiedzieć innym.

fot.:naeem mayet/sxc.hu