Kurtka, która uchroni cię przed przeziębieniem

kurtka bakterieW okresie jesiennym większość z nas choruje. Nie pomaga nam w tym czasie to, że korzystamy z publicznych środków transportu (w których stale ktoś na nas pokasłuje) czy chodzimy do pracy (w której nie jeden nadgorliwy pracownik, zamiast iść na chorobowe, siedzi przy biurku rozsiewając dookoła zarazki). Na problemy z jesiennym wysypem bakterii powstała kurtka, która ma zabezpieczać właściciela przed przeziębieniem.

Germinator Transit Jacket to kurtka, która pomaga uniknąć zarażenia podczas poruszania się publicznym transportem. Kurtka jest oczywiście wodoodporna, ale ważniejsza jej cecha, to pokrycie rękawów i kołnierzyka powłoką, która ma zapobiegać namnażaniu się bakterii. Powłoka zrobiona jest z nanocząsteczek srebra i nie pozwala bakteriom się zadomowić. Poza tym, kurtkę wyposażono w ochraniacze na ręce, które pozwalają nie dotykać bezpośrednio dłonią barierki w autobusie (która niewątpliwie jest zainfekowana) oraz wyciąganą osłonę na usta, którą – niczym maseczkę – można założyć, jeśli ktoś w tramwaju lub autobusie kaszle w naszą stronę.

Firma produkująca kurtkę nie daje 100% gwarancji, że się nie zarazimy, ale według producentów, ryzyko jeśli mamy na sobie kurtkę Germinator Transit Jacket jest mocno obniżone. Cena kurtki nie mała – 233 $, a pieniądze na zrobienie prototypu udało się zebrać za pomocą crowdfundingu.

źródło:springwise.com