Kubek dla pracownika na diecie


Kubek, który rozpoznaje co pijesz i jest w stanie podać ci wartość kaloryczną napoju, jaki do niego wlałeś? Taki gadżet do biura przydałby się każdemu pracownikowi, który chce dbać o linię.

Vessyl to kubek, wyposażony w technologię umożliwiającą rozpoznanie płynu, który zostanie do niego nalany. Podobno jest w stanie nawet odróżnić coca-colę od pepsi. Nie tylko wyświetla nazwę napoju, ale również mierzy wartość kaloryczną oraz odmierza ilość płynu po to, by jego użytkownik wiedział ile płynów w ciągu dnia przyjął i czy czasem nie powinien dodatkowo wypić kubka wody, by się nawodnić. Innymi słowy, kubek dba o to, byś przyjmował odpowiednia ilość płynów i nie przesadził z ich kalorycznością. Śledzi również ilość kofeiny (i ostrzega przed przedawkowaniem) i bierze pod uwagę tryb życia użytkownika (pod warunkiem, że dane te zostaną wprowadzone do pamięci kubka).

Gadżet jest dość kosztowny – niecałe 200$, ale jeśli wyprodukowano by dodatkowo miseczkę i talerz działające na podobnej zasadzie, to dbanie o linię mogłoby okazać się dziecinnie proste!