Co druga oferta pracy dla osoby związanej z IT?

Jeśli nie jesteś w żadnym stopniu związany z branżą IT, to ilość ofert pracy dla Ciebie jest mocno ograniczona. Z badań wynika, że w grudniu 2013 ponad połowa ofert pracy dotyczyła stanowisk w jakimś stopniu związanych z branżą technologii informatycznych.

Specjaliści w tym zakresie są nadal mocno poszukiwaniu, mimo iż od kilku lat wiemy już jak dynamicznie rozwija się ta branża i wielu młodych ludzi decyduje się na studia lub naukę własną i rozwijanie kariery w tym właśnie obszarze. Poza IT wiele ofert pracy w grudniu dotyczyło sektora finansów i bankowości – tu jednak warto zauważyć, że często te oferty pracy związane są ze sprzedażą usług finansowych, zatem wykształcenie w zakresie finansów nie jest tu aż tak potrzebne.

Najbliższe miesiące raczej nie przyniosą nam rewolucji – najwięcej pracy będzie zdecydowanie w IT, a w miastach w których rozwijają się Centra Usług Wspólnych poszukiwane będą osoby mówiące językami obcymi. Jeśli zatem masz szansę na zmianę kariery lub dopiero przymierzasz się do jej rozpoczynania i wyboru ścieżki życiowej, to rozważ, czy nie warto postawić na IT.

źródło:praca.interia.pl