Udekoruj swój boks – dla zdrowia psychicznego

Pracujesz na open space? Masz swój własny boks, który nie zapewnia ci zbyt wiele prywatności? Na to niestety wpływu nie masz, ale możesz zadbać o to, by nadać mu odrobinę bardzie spersonalizowany wygląd. To pozwoli ci nie czuć się jak trybik w wielkiej machinie korporacji.

Personalizacja przestrzeni, w której się pracuje zapobiega wypaleniu zawodowemu. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy. Gregory Laurence, Yitzhak Fried i Linda Slowik z Uniwersytetu w Michigan przeprowadzili badania, z których wynika, że praca w boksie biurowym może prowadzić do poczucia depersonalizacji i przyspieszać wypalenie zawodowe. Ratunkiem ma być takie zaaranżowanie własnej przestrzeni, by była bardziej dostosowana do pracownika i odzwierciedlała jego osobowość  i zainteresowania.

Jak możemy zaaranżować nasze boksy? Na przykład poprzez ustawienie zdjęć naszych bliskich, wyklejenie ścianek ulubionymi hasłami czy plakatami, zakup narzędzi biurowych, które będą nieco bardziej kolorowe niż standardowe czarne lub grafitowe zszywacze i dziurkacze.

A jeśli wasz szef na to pozwoli, możecie przearanżować wasz boks tak, jak zrobiła to pracownica DirecTV, która ze swojego boksu zrobiła kartonowy zamek.