6 korzyści z wolontariatu podczas bezrobocia

Nie masz pracy? Stale szukasz, ale jak na razie nie możesz znaleźć niczego odpowiedniego? Wykorzystaj wolny czas i poszukaj wolontariatu.

Wolontariat podczas bezrobocia może przynieść ci sporo korzyści:

  1. Nowe doświadczenia – możesz poszukać wolontariatu w okolicach Twoich zainteresowań zawodowych, dzięki temu zdobędziesz nowe kompetencje i czegoś się nauczysz.
  2. Redukcja „dziury” w CV – nie wiesz ile czasu zajmie ci szukanie pracy – może to być nawet kilka miesięcy. Mając wolontariat w CV pokazujesz, że jesteś osobą proaktywną i nie marnujesz czasu.
  3. Nowe znajomości – wprawdzie na wolontariacie nie zarobisz, ale możesz poznać kogoś, kto pomoże ci w szukaniu pracy.
  4. Zajęcie – szukanie pracy jest zajęciem wyczerpującym. Ciągłe odmowy podkopują nasze poczucie własnej wartości. Jeśli będziesz mieć zajęcie, nie dasz się tak szybko pokonać poczuciu beznadziei.
  5. Poczucie sensu – robienie czegoś dla innych pozwoli ci utrzymać poczucie sensu tego co robisz i po co żyjesz – przy braku pracy bardzo łatwo poddać się depresji. Wolontariat pomoże ci zachować dobry stan psychiczny.
  6. Zabawa i miłe spędzanie czasu – jeśli znajdziesz wolontariat w obszarze, który sprawia ci przyjemność będziesz się dobrze bawił pracując.

Nic nie tracisz – czasu i tak masz w nadmiarze. Zamiast marnować go na siedzenie przed telewizorem możesz go pożytecznie wykorzystać. A kto wie, może odnajdziesz w tym pasję?