Ulepszaj istniejące a może zbijesz fortunę!

Myślisz że wszystko już było? Nie poddawaj się. Po tym jak Hugh Everett Moore wynalazł papierowe, jednorazowe kubki z papieru i zbił na swojej firmie Dixie Cup majątek, nie jedna osoba zastanawiała się jak można było nie wpaść wcześniej na tak genialny i prosty w swojej istocie pomysł. Wydaje ci się czasem, że już nie masz szans na to by na prostym pomyśle zbić fortunę? Nic bardziej mylnego – okazuje się, że nawet zwykłe papierowe kubki można ulepszyć!

Często wydaje się nam, że nie mamy szans na własny biznes. Satysfakcjonującą pracę trudno znaleźć, ale własny biznes wydaje się nie możliwym przedsięwzięciem – przecież wszystko już chyba wymyślono (a to, czego nie ma wymaga ogromnych technologii). Błąd! Dowiodła tego para projektantów Hongseok Kim i Inhye Hwang z Hong Kongu, która ulepszyła istniejące od ponad połowy wieku papierowe kubki. W jaki sposób? Dodając do nich odrywane od uszka mieszadełko.

Pomysł prosty. Wręcz banalny. A ileż razy okazywało się, że nie mamy czym zamieszać cukry w naszym papierowym, jednorazowym kubeczku. Dzięki ich wynalazkowi to teraz możliwe. A projektantom wystarczy jedynie patent i zakup technologii przez producenta. I biznes się kręci.

Nie poddawajcie się – myślcie i eksplorujcie. być może to właśnie wam uda się ulepszyć coś, co wydaje się nam dziś doskonałe. I praca sama was znajdzie.