Najsłodsza rezygnacja z pracy

Kiedy odchodzimy z pracy, której nienawidzimy i przenosimy się do naszej pracy marzeń, to chwila ta może być jedną z najsłodszych w naszym życiu. Chris Holmes, cukiernik z Wielkiej Brytanii wprawdzie swoją pracę podobno lubił, ale kiedy postanowił z niej zrezygnować stworzył dosłownie najsłodszy list z wypowiedzeniem.

Owym listem było po prostu ciasto, na którym Chris wykaligrafował informację o tym, że odchodzi życząc swojemu szefowi oraz zespołowi wszystkiego najlepszego. W liście podał również powody odejścia z pracy (tworzy własną firmę cukierniczą – MrCake.co.uk). Oczywiście, tego typu list musi zostać potwierdzony oficjalnym wypowiedzeniem – nie nadaje się bowiem do archiwum i teczki z dokumentami pracownika. Niemniej jednak, całej załodze Chrisa, z którą współpracował na pewno było odrobinę mniej przykro, że tracą kolegę z pracy.

Przy okazji – zauważcie, że taka forma dała Chrisowi możliwość dodatkowej, bezpłatnej reklamy – o jego torcie pisało wiele mediów i w efekcie nazwa jego nowej firmy dotarła do rzeszy nowych klientów. To się dopiero nazywa wykorzystanie każdej okazji.