Dyplom za 1 cent

Ile w dzisiejszych czasach warte jest wykształcenie? Przy 36% bezrobociu, jakie panuje we Włoszech, okazuje się, że 1 cent. Za tyle swój dyplom wystawił na aukcji absolwent z Rzymu. Ukończył politologię.

Jak donosi Puls Biznesu, 26 letni absolwent politologii, Giorgio Tedone postanowił wycenić swoje wykształcenie w bardzo realny sposób. Dyplom ukończenia magisterskich studiów z politologii wystawił na aukcji. Cena wywoławcza to zaledwie 1 cent. Reklamuje swój dyplom jako zbędny papierek, który może przydać się np. do zrobienia z niego ruloniku służącego za lunetę.

Gest, który jest oczywiście prowokacją, szybko podchwyciły media, które rozpoczęły dyskusję o tym, jak wysokie jest we Włoszech bezrobocie. Ciekawe kiedy i u nas absolwenci studiów humanistycznych zaczną wyprzedawać swoje dyplomy, na które pracowali po kilka lat.

Brak pracy po studiach mimo wszystko nie odstrasza młodych ludzi, do kontynuowania edukacji po maturze. I choć od kilka lat widać, że coraz chętniej wybieramy studia techniczne, to nadal naukę na studiach humanistycznych kontynuuje tysiące studentów. Czy ich dyplomy będą kiedyś nieco więcej warte? Bez praktyk i zdobywania doświadczenia w trakcie studiów, wydaje się to wątpliwe.

Może zatem tuż po sesji czas pomyśleć nad praktykami?