Za 5$ będę Twoją dziewczyną na FB

Młodzież nie ma w dzisiejszych czasach łatwo. O pracę trudno nawet dla dorosłych absolwentów- jak więc może sobie dorobić do kieszonkowego nastolatek? Strona GirlfriendHire.com umożliwia zarobek dziewczętom (legalnie i bez podtekstów) – za 5$ mogą one sprzedać swoje usługi zdesperowanym chłopcom. Na czym polega owa usługa? Na przykład na polubieniu chłopca na Facebooku.

W USA miarą wartości nastolatka jest jego popularność. Teraz popularnym trzeba być nie tylko w realu, ale również na Facebook. Posiadanie w znajomych ładnej dziewczyny, która sama ma dziesiątki czy nawet setki znajomych podwyższa status społeczny nastolatka. Wiadomością typu „świetnie się wczoraj bawiłam” można wzbudzić zazdrość kolegów i uwiarygodnić swoją historię o poderwanej, pięknej dziewczynie.

Sytuację wykorzystują dziewczęta i za 5$ „sprzedają siebie” w formie dołączenia do grupy znajomych zamawiającego, czy wysłania fałszywej wiadomości na profil czy tablicę klienta po to, by mógł się on chwalić znajomym. Twórcy witryny, która łączy chłopaków z dziewczynami uważa, że to nic zdrożnego – chłopcy chcą płacić, a dziewczyny na tym korzystają.

I co myślicie o takiej formie zarobkowania? Czy to już nie za dużo by sprzedawać znajomość z sobą na Facebook? Z drugiej strony, skoro jest popyt, to trudno się dziwić, że się pojawia podaż. Ciekawe czy za pomocą sztucznych znajomych można „dopalić” sobie profil tak, by stał się bardziej atrakcyjny dla pracodawcy…