Oferty pracy sezonowej – gdzie szukać?

Lato już za pasem, czas rozglądnąć się za ofertami pracy sezonowej. Gdzie znajdziemy aktualne oferty pracy sezonowej?

Serwisy rekrutacyjne

Liczne serwisy rekrutacyjne – takie jak infopraca.pl publikują aktualne oferty pracy sezonowej w Polsce i za granicą. Praca oferowana jest albo bezpośrednio przez pracodawcę, albo też poprzez Agencje Pośrednictwa Pracy. Praca sezonowa za granicą zawsze wiąże się z koniecznością sprawdzenia, czy Agencja oferująca pracę musi być wpisana w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Biura Karier

Oferty pracy sezonowej dla studentów publikowane są na stronach uczelnianych Biur Karier. Instytucje te często organizują też spotkania z pracodawcami, którzy zainteresowani są zatrudnieniem studentów na sezon letni – najczęściej są to oferty pracy sezonowej dla studentów za granicą. Każda Agencja zatrudnienia, która działa poprzez Biuro Karier również musi być zarejestrowana w KRAZ.

Ochotnicze Hufce Pracy

W OHP znajdziemy oferty pracy sezonowej dla młodzieży. Najczęściej są to oferty pracy w lecie przy zbiorach lub w gastronomii. OHP często oferuje też prace sezonowe w niepełnym wymiarze godzin.

Ogłoszenia prasowe

Choć Internet powoli wypiera prasę drukowaną w zakresie ogłoszeń rekrutacyjnych, to sezonowe oferty pracy znajdziemy również w prasie lokalnej. Jeśli interesują nas określone regiony – np. oferty pracy sezonowej w Zakopanem czy praca sezonowa nad morzem, warto sprawdzać internetowe wydania lokalnych dzienników, w których ogłaszają się pracodawcy.

Witryny i „ogłoszenia z ulicy”

Praca sezonowa w gastronomii często oferowana jest po prostu w witrynach restauracji i barów. Warto więc poświęcić dzień lub dwa i przejść się po mieście sprawdzając czy w poszczególnych restauracjach nie pojawiły się oferty pracy na sezon. Można też pytać managerów i kierowników o wolne wakaty. Nie zapomnijcie o konieczności posiadania książeczki do celów sanitarno – epidemiologicznych.

Agencje Pośrednictwa Pracy

Oferty pracy sezonowej w gastronomii lub przy zbiorach często obecne są też bezpośrednio w Agencjach Pracy Tymczasowej. Warto przed sezonem (w zasadzie zatem już teraz), wysłać swoje CV do kilku największych agencji z regionu – być może będzie zapotrzebowanie akurat na nas.