Meble miejskie dla pracowników zdalnych

Jednym z problemów telepracy jest to, że pracownik pracuje zdalnie z domu. Z jednej strony praca w domu jest przewagą telepracy, z drugiej jednak, każdy kto spróbował tej formy pracy wie, że po jakimś czasie siedzenie non stop w czterech ścianach może doprowadzić do szału. Z takimi meblami jak te, które zaprojektował Chris Van Uffelen można by jednak pracować niemalże wszędzie – wystarczyłoby mieć rower.

Stanowiska do pracy połączone z bieżnią czy rowerkiem stacjonarnym już były. Zatem pomysł, który promuje designer Chris Van Uffelen nie jest może nadmiernie innowacyjny gdyby nie to, że meble które zaprojektował połączyć można z każdym rowerem i ustawić np. w przestrzeni parku. Wprawdzie nie można jednocześnie pedałować i pracować, ale za to każdy pracownik zdalny, z takimi meblami w mieście mógłby pracować w zasadzie wszędzie i wygodnie (oczywiście o ile nie padałby deszcz).

Projekt mebla Pit In należy do linii Street Furniture – przygotowywanych z myślą o przestrzeni miejskiej. Założenie jest takie, że rowerzysta, który zechce nieco popracować (lub np. zjeść lunch) – parkuje „w meblu” i do dyspozycji ma wygodny stolik. Jego rower jest bezpieczny, bo rowerzysta nie musi z niego nawet zsiadać.

Pomysł moim zdaniem świetny – szkoda jedynie, że marne mamy szanse na to, że tego typu meble pojawią się na naszych ulicach.

fot.:chrismcnicholl.com