TOP 10 prac dla osób, które nie lubią się przemęczać

Nie jesteś super dynamiczny? Najchętniej siedziałabyś w jednym miejscu, patrzył się w okno i chciał by Ci za to płacili? Niestety prac dla osób, które nie przepadają za wysiłkiem nie ma zbyt wiele, ale niektóre stanowiska nie wymagają przez większość czasu zbyt dużej aktywności. Wprawdzie nie są z reguły świetnie płatne, ale … coś za coś.

1 Ochroniarz obiektu

Stróżówka, telewizor, książka i obchód co kilka godzin – tak wygląda praca ochroniarza obiektu – zwłaszcza na wieczornych i nocnych zmianach. Jeśli jest spokój i nikt nie próbuje dostać się na zakazane obszary, godzinami nic się nie dzieje.

2 Sprzedawca w luksusowym butiku

Ekskluzywne butiki nie grzeszą nadmiarem klientów. Żyją z rzadkich gości, którzy jednorazowo potrafią pozostawić w sklepie spore kwoty. Obsługa klienta w takim miejscu odbywa się więc falowo – bywa że przez godzinę czy dwie sprzedawca nie musi ruszać się na krok zza kontuaru. Oczywiście, kiedy już zamożny klient się pojawi, obsługa musi być idealna i wtedy na jakiekolwiek lenistwo pozwolić sobie nie można.

3 Administrator IT

Oczywiście, administratorzy sieci komputerowych teraz się oburzyli. „Jak to! My wcale nie jesteśmy leniwi!” – rzeczywiście, praca administratora jest dla laików dość przewrotna. Im bowiem admin lepszy, tym wydaje się, że mniej robi. Administrator, który siedzi przed monitorem godzinami i raz na czas od niechcenia wciśnie kilka klawiszy to w rzeczywistości fachowiec, któremu sporo płaci się właśnie za to, że może tak siedzieć, a nie musi odbierać dziesiątek telefonów od sfrustrowanych pracowników, którym „znów coś nie działa”. Stanowisko Administratora nie jest więc typową pracą dla leniwego, choć często codzienna praca admina tak właśnie wygląda.

4 Operator wózka widłowego

Na magazynie praca niekiedy wre, są jednak i takie firmy, w których operator wózka widłowego bez zbytniego pośpiechu porządkuje i magazynuje towary, siedząc sobie w dość wygodnej kabinie operatora i uważając na to by właściwie operować widelcem. Praca ta nie jest ani obciążająca fizycznie, ani umysłowo i choć trzeba być skoncentrowanym by zachować bezpieczeństwo w magazynie, to mimo wszystko dla osób które sprawnie posługują się sprzętem nie jest ona wymagająca.

5 Operator karuzeli na wesołym miasteczku

Praca głównie sezonowa, polegająca na sprawdzeniu biletów i zabezpieczenia pasażerów karuzeli a następnie wciśnięciu kilku guzików na konsolecie. Po kilku minutach przerwy, czynności zostają powtórzone. I tak przez cały dzień pracy.

6 Profesor na uczelni

Wprawdzie by dochrapać się profesury trzeba się niekiedy nieźle napocić, jednak kiedy uda się już zdobyć tytuł, praca jest niezwykle lekka. Kilka wykładów w miesiącu, kilku studentów na seminarium magisterskim i kilka odczytów w roku, to w zasadzie cała praca. Oczywiście można nadal rozwijać się badawczo, ale … wcale nie jest to konieczne – poza tym od czego są kolejni kandydaci na doktorów i do habilitacji.

7 Krytyk filmowy

Główną częścią pracy krytyka filmowego jest oglądanie filmów. Nie jest to zatem zajęcie fizycznie męczące, choć konieczny jest spory wysiłek intelektualny, na samym oglądaniu się bowiem nie kończy i trzeba jeszcze napisać recenzję po obejrzeniu filmu. Praca krytyka zajmuje sporo czasu, trzeba się bowiem znać nie tylko na klasyce, ale również na nowościach. Niestety, z bycia tylko i wyłącznie krytykiem filmowym trudno się utrzymać. Zazwyczaj więc krytycy pracują dla kilku redakcji jednocześnie lub wykonują jeszcze inne, dodatkowe prace.

8 Bileter

Bileterów spotkamy w kinach, muzeach, teatrach, salach koncertowych. Odpowiadają zarówno za sprzedaż i sprawdzanie biletów jak i za udzielanie informacji – praca nie jest zbyt męcząca i odbywa się falami – tuż przed imprezą jest jej najwięcej.

9 Tłumacz konsekutywny

Tłumaczenie konsekutywne polega na tłumaczeniu bloków wypowiedzi w przerwach w trakcie wypowiedzi mówcy. Tłumacze konsekutywni najczęściej pracują na zlecenie, a biegła znajomość języka z którego tłumaczą powoduje, że nie jest to dla fachowca praca ciężka, choc bywa bardzo odpowiedzialna i wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i śledzenia na bieżąco zmian jakie pojawiają się w języku, który jest tłumaczony. Praca tłumacza jest na tyle dobrze płatna (zwłaszcza z języków rzadkich, że poza delegacjami, rzadko kiedy pracuje on przez 40 godzin tygodniowo).

10 Parkingowy

Praca parkingowego polega na przyjmowaniu opłat na parkingu oraz dbanie o zachowanie porządku na podległym terenie. Wymaga jedynie tego, by – jeśli nie ma odpowiednich zabezpieczeń – uważnie obserwować wjazd na parking. Jeśli nic się nie dzieje – można siedzieć i czekać nic w tym czasie nie robiąc. Minusem pracy jest konieczność przebywania na zewnątrz również zimą czy w czasie ulewy.

Znacie jeszcze inne zawody, które nie wymagają od osoby ją wykonującej zbyt dużej aktywności i wysiłku?