Nigdy nie jest za późno by odkryć swoje pasje

Nie lubisz swojej pracy? Każdy poniedziałek doprowadza Cie do łez? Masz poczucie, że przegrałeś swoje życie wybierając nieodpowiednią ścieżkę kariery, ale boisz się, że jest za późno by wprowadzić radykalne zmiany i całkiem przeformułować swoje życie? Bzdura! Zacząć realizować swoje pasje i … zarabiać na nich można nawet w wieku 92 lat – udowodniła to Toyo Shibata, prawdopodobnie najstarsza debiutantka w trudnej sztuce poezji.

Toyo Shibata ma 99 lat i od dwóch tygodni jej najnowszy tomik poezji zawierający 42 wiersze znajduje się na pierwszej liście bestsellerów w Japonii. Babcia zaczęła realizować się jako poetka w wieku 92 lat, wydając własnym sumptem i małym nakładem tomik pt. „Nie bądź sfrustrowany”. Teraz, jej wiersze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wiersze japońskiej poetki pełne są ciepła i miłości i pokazują jak piękne jest życie. Niosą też przesłanie aby nie poddawać się przeciwnościom losu i wierzyć w to, że wszystko się ułoży. Patrząc na przykład autorki, można w to uwierzyć.

Jeśli zatem na samą myśl o swojej pracy ziewasz z nudów i zawsze chciałeś zostać drugą Szymborską to uwierz w siebie. Jak pokazuje Toyo Shibata nigdy nie jest za późno by zacząć robić to, co się kocha.

(Słowo pocieszenia dla tych, którzy nie mają dość odwagi – nie martwcie się, za pięć dni znów weekend).

źródło:weirdasianews.com