CV za pomocą Google Maps

Trudny rynek pracy wymaga od kandydatów nieco więcej kreatywności i aktywności w zdobywaniu pracy niż zwykłe CV wysyłane hurtem do dziesiątek firm. Mieliśmy już wiele przykładów wykorzystania Internetu w ramach niestandardowej prezentacji własnej osobyfilmiki rekrutacyjne umieszczane na YouTube, specjalne strony internetowe poświęcone informowaniu potencjalnych pracodawców o poszukiwaniu pracy czy wystawianie samego siebie na e-Bay’u. Kolejny niestandardowy pomysł należy do Eda Hamiltona z Londynu. Swoje CV umieścił on na Google Maps.

Przyznać trzeba, że pomysł jest niezwykle kreatywny. Ed Hamilton jest copywriterem, któremu dane było zwiedzić kawałek świata zarówno w trakcie edukacji jak i w pracy zawodowej. Umieścił więc znacznik w każdym miejscu w którym był (a również w tych, w których nie był osobiście) i opisał swoje doświadczenie. Każdy kto chce się zapoznać z CV Eda, może wejść na stworzoną przez niego mapkę i „przechadzać” się wirtualnie po jego doświadczeniu.

Jak na razie, pomysł Eda zaowocował 21 entuzjastycznymi komentarzami i ponad 30.000 odwiedzin. Oczywiście, CV Eda odwiedzają nie tylko rekruterzy, ale taka ilość odsłon w większym stopniu ma szanse zaowocować pracą, niż zwykłe wysłanie CV do kilkudziesięciu firm – nie uważacie?