XI edycja Targów Pracy i Praktyk Studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

lead www targi pracy i praktyk studenckich 460x283 XI edycja Targów Pracy i Praktyk Studenckich Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń, które przeszły już do tradycji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczna – już jedenasta edycja, znów przyniesie korzyści dla wszystkich uczestników.

Studenci, uczniowie i inne osoby poszukujące pracy będą mogły w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i poszczególnych firm, nawiązać relacje, które będą procentowały w ich późniejszych działaniach networkingowych. Dobrą radą służyć będzie jak zawsze InfoPraca.pl – zapraszamy na nasze stoisko, by przekonać Was, jak dobrze szuka się z nami pracy.

Dla pracodawców Targi są coraz chętniej wykorzystywaną okazją do pozyskania nowych kandydatów na pracowników, co w okresie „rynku pracownika” stanowi nie lada wyzwanie. Tu także InfoPraca.pl poleca się w roli serwisu wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom pracodawców.

Poza wymiarem zawodowym wyróżnikiem Targów jest ich wymiar edukacyjny. W tym roku, podobnie jak poprzednio, uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez praktyków, dotyczących aktualnych trendów i ważnych zjawisk na współczesnym rynku pracy.

W tym roku, 21 marca, Targi rozpoczną się mocnym akcentem – wykładem, zorganizowanym przez portal alekariera.pl. Wykład będzie prezentacją sketchnotingu – atrakcyjnego sposobu wizualnego zapisu treści. Sketchnoting nie tylko wspomaga zapamiętywanie, ale tworzy środowisko sprzyjające twórczemu myśleniu i daje ogromne możliwości pobudzania kreatywności. To niezwykle cenne umiejętności, bardzo poszukiwane u pracowników. Wykład prowadzony będzie przez Ewę Szumlak – trenerkę biznesu i rozwoju osobistego, coacha kariery i certyfikowanego trenera FRIS.

W ramach tegorocznej Akademii Kompetencji organizatorzy zapraszają do udziału w licznych szkoleniach, m.in. uzdrawianie relacji zawodowych i osobistych przez skuteczną komunikację czy organizacja wyjazdów do USA na najbliższe wakacje. Będzie też można wspólnie z doradcami zawodowymi zaplanować swoją karierę podczas zajęć „Poznaję siebie” i „Pierwsze kroki na rynku pracy”.

Obok firm z powodzeniem współpracujących z Targami od lat, pojawią się także nowe. Przewidywana liczba wystawców to 50 firm z regionu południowej Polski, a zwiedzających – około 1000.

W ubiegłych latach Honorowy Patronat nad Targami Pracy i Praktyk Studenckich objęli m.in.: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Konfederacji Lewiatan, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Marszałek Województwa Śląskiego, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.