3 pytania o portfolio, których warto się spodziewać

Portfolio czyli przegląd dokonań, coraz częściej jest narzędziem, na podstawie którego pracodawcy podejmują decyzję o zatrudnieniu bądź o niezatrudnieniu kandydata.

Jakich pytań o portfolio się spodziewać?

  1. Za co odpowiadał-a Pan-i przy tym projekcie?

To, że masz w portfolio umieszczony konkretny projekt nie daje rekruterowi pewności, że to w całości Twoje dzieło. Nie zdziw się zatem, jeśli o to dopyta. Bywa bowiem tak, że kandydat umieszcza w CV np. stronę internetową, chwaląc się, że jest jej projektantem. Strona odbiega od ideału, ale ma wpadające w oko intro – po rozmowie z kandydatem okazuje się jednak, że to właśnie intro zrobił kolega… Po takim doświadczeniu rekruter będzie dopytywał o konkrety.

  1. Z którego projektu jest Pan-i szczególnie dumny/dumna?

W tym pytaniu chodzi o to, by zrozumieć, co dla Ciebie jest ważne w pracy i co Cię cieszy, czyli sposób pracy, jaki panuje w firmie, będzie Ci odpowiadał.

  1. Który projekt by Pan-i teraz poprawił-a?

To pytanie bada, czy bierzesz pod uwagę wolę klienta oraz czy patrzysz konstruktywnie na swoje prace. Jeśli ze wszystkich projektów jesteś jednakowo dumny / dumna i żadnego byś nie poprawił / poprawiła, to możesz być trudny / trudna we współpracy, jeśli trzeba będzie na Twoje dzieło nanieść poprawki.

Źródło grafiki: sandyburgham.com

Tagi: