Czy warto oglądać korporacyjne filmy?

Coraz więcej firm decyduje się na nagranie filmów, w różnych formach, pokazujących, jak wygląda ich sposób funkcjonowania, czym się zajmują, jakie osiągają sukcesy.

Te nieco podkoloryzowane materiały mają za zadanie przybliżyć wszystkim zainteresowanym, jak wygląda dzień pracy, jaka jest atmosfera, jakie wartości organizacji przyświecają. Co bardziej wnikliwe oko wychwyci także elementy architektury, wyposażenie wnętrz czy pomieszczenia służące do wypoczynku bądź firmowych spotkań. Firmy liczą na to, że przyciągną uwagę kandydatów i zachęcą ich do aplikowania.

Źródło informacji

Poza walorami promocyjnymi, filmy ułatwiają też kandydatom zdobycie informacji o firmie, co przydaje się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Rosną akcje kandydata, który zapamięta, jak wyglądają niektóre pokoje, w jaki sprzęt są wyposażone, w jakim wieku są pracownicy, jakim są obdarzone temperamentem, jak się ubierają, czym się zajmują, jakie osiągnięcia są dla nich istotne. Materiały podpowiedzą też, na jakich zasadach opiera się funkcjonowanie firmy, a dzięki temu łatwiej podjąć decyzję, czy ten właśnie świat jest nam bliski bądź nie. Do wyciągnięcia jest mnóstwo wniosków, zatem warto skorzystać z okazji i obejrzeć parę odcinków firmowego serialu.

Tagi: