Dlaczego zaprosił mnie Pan na spotkanie?

interview1311111 460x3061111 1 1 1 460x306 1 460x306 Dlaczego zaprosił mnie Pan na spotkanie?Podchwytliwe pytanie do rekrutera, które pomoże ci lepiej wypaść na spotkaniu!

Według praktyka wywierania wpływu Roberta Cialdiniego, zapytanie rekrutera o to, dlaczego zdecydował się na zaproszenie Cię na spotkanie rekrutacyjne, to najlepsze co możesz zrobić, by lepiej wypaść na spotkaniu rekrutacyjnym.  Dlaczego? Bo takie pytanie, zmuszą rekrutera do tego, by przywołał sobie do umysłu powody, dla których cię zaprosił i wypowiedział je na głos. A to spowoduje, że uwierzy w to, że te cechy posiadasz, nawet jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej wcale się nie potwierdziły.

Mówiąc przykładem – jeśli rekruter powie „Zdecydowałem się Pana zaprosić, bo ma Pan 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, zatem są szanse na to, że ma Pan odpowiednie kompetencje by poprowadzić projekty w naszej firmie”, to z chwilą gdy to powie, uwierzy w to, że te kompetencje masz. Proste prawda? Poza tym, dzięki takiemu pytaniu dowiesz się, co tak naprawdę ceni w tobie twój rozmówca i co jest dla niego najważniejsze i będzie ci łatwiej tak dopasować odpowiedzi, by na to zapotrzebowanie odpowiedzieć.